David Křížek trénoval a závodil na Lipně

Jelikož byla po 12 letech zrušena profesionální Extreme Sailing Series, rozhodl se tým MASTERLAN pro domácí přípravu a vyladění lodí pro nadcházející regaty.

A nebuďte smutnej, Vaňku! aneb 85 setkání s Václavem Havlem

Po tréninku v Černé v Pošumaví vstoupila posádka David Křížek a Martin Krsička do závodu Lipno Marathon. Tým podal dobrý výkon, ale ztrátu z bezvětrných tišin před Frymburkem se nepodařilo dohnat. Nakonec to znamenalo 2. místo v absolutním pořadí. A to i přesto, že létající katamaran několikrát překročil rychlost 50 km/h. Další den se závodilo v Lipně nad Vltavou, ale roztrhaný genakr a nepříliš příznivý handicap odsunuly tým až na celkové 3. místo.

Minulý víkend trénink pokračoval opět v Černé v Pošumaví. Na kosatku tentokrát nastoupil ostřílený Zdeněk Adam. V závodě Catamaran Open - mistrovství ČR se odjely čtyři rozjížďky a tým MASTERLAN po dojezdech 1,3,3,2 vybojoval stříbrnou medaili. Zlato si připsal Vláďa Ptašnik na létajícím A-catu a bronz si odvažejí pravidelní rivalové Zdeněk a Jiří Pavlišové.

Tým se měl v červenci představit na Mistrovství Evropy na Lago di Garda, ale nedostatek kvalitního tréninku a absence nových plachet účast znemožnila. Pozitivní zprávou je, že se kosatníkovi týmu Milanu Harmáčkovi narodila dcera Eliška. Věříme, že se otec po porodu brzo zotaví a znovu se zapojí do tréninku. MASTERLAN zůstává na Lipně na základně v kempu Jestřábí I a pokračuje v přípravě.

“Byl to skvělý závod. Jsem rád, že jsem se po delší době mohl s Davidem proletět na létající raketě,” řekl po závodě kosatník Zdeněk Adam.

“Konečně se mi podařilo získat tolik medailí, kolik je mi let. Tedy 46. Ve středu mám ale narozeniny a tak zas jedna bude chybět. Byl to skvělý závod a se Zdeňkem jsme si ho parádně užili. Jsem moc rád za tým MASTERLAN a všechny své kosatníky. S Martinem Krsičkou jsme skvěle potrénovali. Je nejmladší a absolutně nezná strach. Zdeněk Adam je nejzkušenější a máme toho společně nejvíce odzávoděno. Na vodě letos zatím chybí Milan Harmáček, se kterým se často vídáme a hodně pomáhal s vyladěním lodě. Věřím, že se po narození dcery brzo vrátí k tréninku i mimo posilovnu. Zažívám složitější období, ale díky podpoře úžasné rodiny, díky kamarádům z týmu a díky mládežnickému družstvu třídy 29er, které trénuji, je svět hned veselejší. Jachting je můj život a těším se na další výzvy,” řekl kormidelník týmu MASTERLAN David Křížek.
Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
ne 30.06.2019 14:100 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

čez zprávy CEZ pomahej pohybem
uniweb weby