Dvacet nových monitorů dechu pro novorozence převzala včera Gynekologicko-porodnická klinika Fakultní nemocnice Plzeň od brněnské Nadace Křižovatka, která od roku 1995 jako jediná v republice tímto způsobem pomáhá dětem ohroženým syndromem náhlého úmrtí novorozenců - SIDS.