Depo nabízí veletrh vzdělávání. Představují se střední a vysoké školy

Ve dnech 18. a 19. října se v plzeňském areálu DEPO2015 uskuteční v pořadí již třetí ročník veletrhu vzdělávání a kariérního poradenství Posviť si na budoucnost.

jaro auto cb

Na festivalu se představí desítky vystavovatelů z řad středních a vysokých škol a zástupci významných zaměstnavatelů v regionu, kteří poskytnou návštěvníkům informace o možnostech studia a následném uplatnění na trhu práce. Akci pořádá město Plzeň ve spolupráci s dalšími partnery, jimiž jsou Plzeňský kraj, Krajská hospodářská komora v Plzeňském kraji, Teritoriální pakt zaměstnanosti Plzeňského kraje, Úřad práce ČR – krajská pobočka v Plzni, Info kariéra a Czech Invest.

„Volba budoucího povolání či samotný výběr školy patří mezi klíčové aspekty, které zásadním způsobem ovlivňují naše životy. Je velice důležité, aby mladí lidé, ale i jejich rodiče, měli dostatek informací, a učinili tak co nejlepší výběr. Vážím si toho, že se díky spolupráci všech zúčastněných podařilo vytvořit tuto velmi přínosnou akci, za kterou do západočeské metropole míří tisíce lidí z Plzně a širokého okolí,“ řekl primátor města Plzně Martin Baxa.

Návštěvníci festivalu se potkají s desítkami vystavovatelů. Zástupci středních a vysokých škol a zaměstnavatelů v regionu předají zájemcům potřebné informace, a to atraktivní formou. „Chtěli jsme, aby se žáci a studenti dozvěděli, co potřebují a přitom si den užili. Proto si u stánků bude možné vyzkoušet například virtuální realitu, měření tělesných hodnot, robotickou stavebnici, potěší možnost líčení a česání, chybět nebudou ani nejrůznější ukázky – sommeliérství, řemesla nebo zbraně a donucovací prostředky. Program bude navíc k vidění na nádvoří DEPO2015, tam se premiérově představí složky Integrovaného záchranného systému, tedy Armáda ČR, Policie ČR a Hasičský záchranný sbor ČR,“ vysvětlila projektová manažerka Správy informačních technologií města Plzně Anna Čudáková.

Aby byl přínos akce co největší, organizátoři festivalu poskytují všem vystavovatelům poradenství v rámci efektivní komunikace směrem k návštěvníkům a zajišťují také poradenský servis pro pedagogy a výchovné poradce. Festival tak získá větší přesah, nejde jen o jednodenní akci. Před konáním veletrhu organizační tým připravuje workshop pro vystavovatele z řad firem, se školami pak probíhá spolupráce dlouhodobě -­ žáci vědí, na co se vystavovatelů ptát, aby si odnesli maximum, pedagogičtí pracovníci zase mají jasno v tom, jak výstupy z akce s jejich žáky posléze rozebrat. Připraveny jsou i speciální kartičky, které žákům pomáhají v ujasnění zásadních otázek důležitých pro výběr navazující školy a povolání. Tyto materiály byly distribuovány do škol, zájemci si je mohou stáhnout na webových stránkách festivalu a samozřejmě budou k dispozici v areálu DEPO2015 ve dnech konání akce.

Festival Posviť si na budoucnost se uskuteční v pátek a v sobotu – zájemci mohou dorazit kdykoliv po oba dva dny, nicméně páteční program je určen převážně školám a z kapacitních důvodů je nutné se na něj předem registrovat. V sobotu, kdy do DEPO2015 tradičně míří studenti se svými rodiči, je vstup možný bez registrace. V pátek se brány areálu otevřou v 8 hodin, přičemž předpokládaný konec programu je ve 14 hodin, v sobotu mohou návštěvníci dorazit od 9 do 12 hodin. Vstupné je zdarma. Více informací, včetně registračního formuláře, seznamu jednotlivých vystavovatelů nebo pracovních karet pro žáky, je k dispozici na webových stránkách www.posvitsinabudoucnost.cz.


auto cb prislusenstvi

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ŠKODA PLUS referenční vozy

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
uniweb weby