Diecéze oslavuje setkáním sborů

Plzeňská diecéze si letos připomíná 10. výročí svého vzniku. Součástí oslav se stane i 5. ročník Setkání chrámových sborů plzeňské diecéze

obrázek: Diecéze oslavuje setkáním sborů
Plzeňská diecéze si letos připomíná 10. výročí svého vzniku. Součástí oslav se stane i 5. ročník Setkání chrámových sborů plzeňské diecéze, na kterém se v sobotu v Plzni představí chrámové sbory a scholy z Klatov, Chebu, Holýšova, Staňkova a dalších míst západních Čech. Plzeň bude zastoupena scholou od redemptoristů, sborem Rezonance, scholou od františkánů a scholou při katedrále sv. Bartoloměje. V podání plzeňských dominikánů zazní gregoriánský chorál. Hosty bude i několik sborů z jiných diecézí, například ze Svaté Hory a z Volyně.
Program začne ve 13.30 v kostele Nanebevzetí Panny Marie u františkánů, kde postupně vystoupí jednotlivé sbory, a vyvrcholí společným koncertem v katedrále sv. Bartoloměje v 19 hodin. Perličkou společného vystoupení sborů bude Ordinarium varhaníka Týnského chrámu v Praze Bohumila Korejse, který přislíbil osobní účast.
Koncert se také na nějakou dobu stane poslední akcí konanou v katedrále svatého Bartoloměje, protože ta bude od 13. 10. až do Vánoc uzavřena z důvodu stavebních prací.
Vstup na všechna vystoupení je zdarma.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články