Divadelní léto začíná, zve na Pláž a na muzikálové hity

Divadelní léto pod plzeňským nebem startuje v neděli 19. 6. doprovodným programem.


Na scéně s hledištěm pro 500 diváků, kterou jeden z největších open air divadelních festivalů staví v těchto dnech na náměstí Míru, se bude hrát až do 25. 7. V samém úvodu zve Divadelní léto na „Pláž“, představení studentů KALD DAMU, které začíná ve 21 hodin. Už od 19 hodin bude ale na místě probíhat malá „plážová“ oslava 15. narozenin Divadelního léta. O den později budou pod plzeňským nebem znít muzikálové hity souboru Divadla J. K. Tyla v režii Lumíra Olšovského. Hlavní festivalový program, kterým je letošní novinka „Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho“ a reprízy loňské premiérové inscenace „Romeo a Julie“, se naplno rozběhne v červenci. Na závěr festivalu čeká diváky večer „Slam Poetry All Stars“.

„Pláž“ je po inscenacích „Poslední zrnko písku“ (2020, DAMU) a „Slyšíš mě?“ (2021, HAMU) dalším představením divadelních nadějí, které festival zařadil do svého programu. „Snažíme se dlouhodobě podporovat mladé lidi, kteří se chtějí divadlu věnovat, a dát jim příležitost, aby si vyzkoušeli hraní na open air scéně,“ uvedla ředitelka festivalu Divadelní léto Marcela Mašínová. Studenti třetího ročníku alternativního a loutkového divadla pražské DAMU ve své novince „Pláž“ přemítají, zda je dnes ještě zodpovědné jet na dovolenou k moři. „Ležíme na lehátkách, posloucháme šumění umělého moře a snažíme se nějak vyrovnat s dopady klimatické krize. Pojďte si užít na jeden z posledních ostrůvků klidu, které ještě zbývají!“ zve na představení herec Jakub Jelínek.

Představení začíná na scéně na náměstí Míru ve 21 hodin, už od 19 hodin se ale tým Divadelního léta rozhodl využít scénu Pláže k malé oslavě 15. narozenin festivalu. Diváci a příznivci Divadelního léta si na plážových lehátkách, pod palmou a s letním drinkem v ruce zavzpomínají na předcházející ročníky festivalu. „Na místě bude hrát DJ a my bychom rádi, kdyby nám návštěvníci pomohli dotvořit letní pohodu tím, že si vezmou plážové oblečení nebo doplňky,“ dodala Marcela Mašínová. Vstupné je 250 Kč (200 Kč pro studenty).

Hned následující den 20. 6. ve 20:30 se scéna Divadelního léta rozezní muzikálovými hity. Představení Jsme muzikál! muzikálového souboru Divadla J. K. Tyla nabídne to nejlepší ze současného repertoáru plzeňské scény s ochutnávkou hitů z titulů příštích sezón.
Příjemným večerem pod otevřeným nebem provede šéf muzikálového souboru DJKT Lumír Olšovský. Vstupenky v ceně od 250 do 650 Kč jsou ještě k dostání.

Hlavní program 15. ročníku Divadelního léta pod plzeňským nebem bude na náměstí Míru probíhat od 2. 7. do 25. 7. a nabídne především premiéru a deset repríz komedie „Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho“. V režii Šimona Dominika se netradičně v roli Burkeho představí herečka – Diana Toniková, roli vdovy Outěchové bude hrát Milan Šteindler. Na scénu se v obnovené premiéře a třech reprízách vrátí i Shakespearův milostný příběh „Romeo a Julie“, který měl v režii Jakuba Špalka a Spolku Kašpar premiéru vloni.

Vstupenky na 15. Divadelní léto pod plzeňským nebem se prodávají prostřednictvím sítě GoOut a také na náměstí Míru v pokladně u vchodu na scénu, vždy v den představení od 19:30.

Divadelní léto pod plzeňským nebem patří k největším českým open air divadelním festivalům. V předcovidové době ho navštěvovalo na 9000 diváků ročně a festival se organizátorům podařilo uskutečnit i v letech pandemie. Umělecký tým, ve kterém se potkávají plzeňští profesionální divadelníci s kolegy z Prahy a dalších měst, tvoří každý rok jednu činoherní inscenaci ušitou na míru městu Plzni.

Fotogalerie
ČNSO studio

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Renault Clio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka