Divadlo Alfa se vrací z cest a začíná prodávat vstupenky na novou sezonu

Divadlo ALFA se vrací z prázdninových cest a festivalů. Předprodej prostřednictvím Plzeňské vstupenky byl právě zahájen a od 4. září se otevře i pokladna v budově divadla na Rokycanské třídě.


Oblíbená sobotní odpoledne pro rodiny nabídnou novinky O zlaté rybce nebo Pan Kašpar a jeho povedená rodinka. Do Alfy můžete zajít i večer, třeba na derniéru Alfa farmy na motivy George Orwella nebo na Dejvické divadlo, které bude v Plzni hostovat s inscenací režiséra Petra Zelenky Fifty.

V nové sezóně bude Alfa k vidění už 2. září v rámci Historického odpoledne v Kyšicích, kde sehraje od 20.30 dvě hry lidových loutkářů Johanes Doktor Faust a Don Šajn. Doma na Rokycanské třídě představí Alfa 15. září návštěvníkům Mezinárodního festivalu DIVADLO inscenaci Putování dobrého Hanse Böhma Evropou.

Předprodej nabízí především sobotní odpolední představení pro rodiny s dětmi. Cena vstupenky zůstává, stojí stejně jako vloni 60 korun. V říjnu zve Alfa nejprve na novinky minulé sezóny O zlaté rybce (7. 10.) a Pan Kašpar a jeho povedená rodinka (14. 10.), a pak na pohádku pro nejmenší Kolíbá se velryba (21. 10.).
V prodeji už jsou i vstupenky na listopadová sobotní odpoledne, která nabídnou představení Jak si Míša hledal kamaráda, Odysseus nebo Pádístepí, náčelník Bizonů a na prosincové Pohádky ovčí babičky. Od září začíná Alfa hrát také pravidelná dopolední představení pro školy a školky.

Večerní derniéru bude mít inscenace Alfa farma (19. 10.) na motivy knihy George Orwella Farma zvířat. Zvolené datum pro derniéru není náhodné: představení završuje konferenci na téma Orwellovské reminiscence, kterou pořádá Knihovna města Plzně ke 120. výročí narození George Orwella a kde v jednom bloku vystoupí také dramaturgyně Alfy Petra Kosová a umělecký šéf divadla Tomsa Legierski s příspěvkem o adaptaci Orwellova textu pro divadlo.

Do Alfy míří i hostující divadla. V říjnu to bude představení Fifty Dejvického divadla (23.10.) a večerní představení Kabinet zázraků neboli Orbis pictus (24. 10.) v podání Naivního divadla Liberec. V prosinci sobotní odpolední představení Divadla Krapet Zimní příhody včelích medvídků a vánoční příběh Radujme se! Veselme se! Divadla U staré herečky. Předprodej na tato představení začíná 4. září 2023.

V těchto dnech začaly zkoušky na první premiéru sezóny 2023/24, kterou bude Čarostřelec v režii Marka Zákosteleckého. Slavnostní večerní premiéra se uskuteční 15. prosince. „Diváci se mohou těšit na hravě současné atraktivní zpracování Weberova nejslavnějšího kusu, které dětem a teenagerům originální formou představí svět opery,“ uvedla dramaturgyně Alfy Petra Kosová. “


Divadlo ALFA nezahálelo ani o prázdninách. Po úspěchu japonského turné v loňském roce se část tvůrčího týmu v srpnu do Japonska vrátila a zahájila přípravy na koprodukční projekt, jehož premiéra se plánuje na příští sezónu. Alfa v létě hrála i na festivalu SAMPO ve Finsku a nechyběla na domácích festivalech Loutkářská Chrudim nebo Letní Letná.

V Neratově v Orlických horách vzniklo v rámci evropského projektu Connect-Up představení Staré pověsti neratovské. Umělecký šéf divadla Tomsa Legierski a dramaturgyně Petra Kosová je připravili spolu s herci Alfy a klienty Sdružení Neratov, které pomáhá lidem s mentálním postižením. Na místě se uskutečnily i dva loutkářské workshopy.

Ani na podzim Alfa nepřestává cestovat. „V inscenacích hraje vždy jen část souboru, můžeme tedy být na cestách a zároveň nepřerušit hraní pro diváky doma v Plzni,“ uvedl ředitel Divadla ALFA Jakub Hora. Už ve druhé polovině září se Alfa vydá s Putováním dobrého Hanse Böhma Evropou do Záhřebu a Tři mušketýry čeká hraní v několika městech v Německu. Pan Kašpar a jeho povedená rodinka pak v říjnu zamíří do Káhiry a Istanbulu a na konci prosince se inscenace Pozor, Zorro! vydá do Hong Kongu.

Vstupenky do Divadla ALFA je možné zakoupit ve všech prodejních místech systému Plzeňská vstupenka a také přímo v pokladně divadla (vchod ze Spolkové ulice, otevřeno od 4. 9. 2023), otevírací doba:
PO - PÁ 8:00 - 15:30
Pokladna Divadla ALFA je také otevřená vždy 1 hodinu před představením.

Vstupenka do Divadla ALFA platí jako jízdenka MHD v Plzni - jednu hodinu před a jednu hodinu po představení!


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČEZ - Čistá energie zítřka

Hlavní zprávy

 

Nová Škoda Kamiq - Akční modely Fresh