Divadlo chystá Procházkovy Celebrity s.r.o.

Plzeňský herec, režisér a dramatik Antonín Procházka napsal novou komedii Celebrity s.r.o. Její premiéru uvede plzeňské Divadlo Josefa Kajetána Tyla v březnu.


Plzeňský herec, režisér a dramatik Antonín Procházka napsal novou komedii Celebrity s.r.o. Její premiéru uvede plzeňské Divadlo Josefa Kajetána Tyla v březnu. Herecké obsazení zatím divadlo tají, předpokládá však, že se hra jako obvykle všechny předcházející Procházkovy inscenace stane hitem. Řekl to ředitel divadla Jan Burian.
Dramaturgyně činohry Marie Caltová doplnila, že je to komedie s detektivní zápletkou. "Děj se odehrává kolem televize, kde se natáčejí současné seriály. Hra se vyznačuje typickým procházkovským humorem, ale na rozdíl od předcházejících, v nichž se autor zabýval často krizí středního věku, zvolil tentokrát kriminální žánr," řekla. Dramaturgyně má nyní na stole čtvrtou verzi hry. "Není ale vůbec vyloučeno, že vznikne ještě pátá," dodala s úsměvem.
Procházkovy hry, v nichž autor a herec obvykle sám hraje, mají vždy velký divácký úspěch. "Například jeho poslední hra Přes přísný zákaz dotýká se sněhu bude mít příští měsíc už 70. reprízu a stále je o ni velký zájem," uvedl ředitel. Hra měla v Plzni premiéru v říjnu 2003.
Herec, dramatik a režisér Antonín Procházka patří k nejoblíbenějším umělcům plzeňského divadla. Jako divadelní autor debutoval před 17 lety hrou Klíče na neděli. Od té doby napsal dalších 13 her. Představil se i jako televizní režisér v seriálu Duch český. Procházkovy hry se drží v Plzni na repertoáru několik sezon. Některé inscenace režíroval i pro pražská divadla, například pro Divadlo pod Palmovkou hry Ještě jednou, pane profesore a Přes přísný zákaz dotýká se sněhu. Záznam této inscenace natočila i Česká televize. Letos ji opět uvede na konci roku.


Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
29.12.2006 11:310 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024