Do Dvorany slávy vstoupili Haber, Pavlovský, Průša a Radkovský

Pošesté se v úterý otevřela Dvorana slávy hejtmana Plzeňského kraje, aby do ní vstoupily další čtyři významné osobnosti regionu v oblasti umění, vědy, sportu a společenského života, které zároveň v letošním roce slaví významné životní jubileum. Reprezentant v házené, stříbrný olympijský medaili...

SEO UNIWEB

Pošesté se v úterý otevřela Dvorana slávy hejtmana Plzeňského kraje, aby do ní vstoupily další čtyři významné osobnosti regionu v oblasti umění, vědy, sportu a společenského života, které zároveň v letošním roce slaví významné životní jubileum.
Reprezentant v házené, stříbrný olympijský medailista a trenér Vladimír Haber, herec Pavel Pavlovský, pedagog, vědec a bývalý rektor Západočeské univerzity v Plzni docent Josef Průša a první biskup diecéze plzeňské Mons. František Radkovský. To je čtveřice osobností, kterou letos uvedl hejtman Plzeňského kraje do pomyslné Dvorany slávy a která z rukou hejtmana převzala pamětní list a charakteristický kámen – achát.
Všichni tito lidé se narodili nebo dlouhodobě žijí v Plzeňském kraji a svojí prací překračují hranice kraje. Navíc letos oslavili významné životní jubileum.
„Jsem přesvědčen, že společnost potřebuje pozitivní vzory, že lidé si chtějí připomenout výjimečné osobnosti regionu. Pokračuji proto v tradici mých předchůdců - hejtmanky Milady Emmerové a hejtmana Milana Chovance,“ říká hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs, který zakladatelce Dvorany slávy Miladě Emmerové, jež v listopadu oslaví významné životní jubileum, dnes na slavnostním ceremoniálu předal zvláštní ocenění za medicínskou, vědeckou a společensko-politickou činnost.
Slavnostní akce se konala v malém sále Měšťanské besedy v Plzni. V programu vystoupili studenti Konzervatoře Plzeň.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 01.10.2014 07:420 +
 
3. ročník Mistrovství ČR v Cestářském rodeu

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb