Do Mlýnské strouhy a Borského parku zamíří v květnu Žonglobalizace

Žonglobalizace letos oslaví již 8. ročník existence s podtitulem Nekonečně možností.

SEO UNIWEB

Podtitul poukazuje na skutečnost, že 8. ročník by neměl být jen jubilejní, ale také přelomový. Do budoucna by organizátoři rádi festival rozšířili na více dní a nabídli návštěvníkům bohatší program – s nejlepšími českými a
zahraničními novocirkusovými umělci.

Nový cirkus nabízí nekonečně možností pro vaši kreativitu a fantazii – v novém cirkusu není nic nemožné.
Žonglobalizace se letos uskuteční 23.5. v Mlýnské strouze a 26.5. v Borském parku. Tradičně je akce otevřená široké veřejnosti bez vstupného.

A na co se letos můžeme těšit?
Letos nově přibyde k hlavnímu programovému dnu den navíc, koncipovaný jako programová „rozcvička“. Warm-up Žonglobalizace se uskuteční 23. 5. v plzeňské Mlýnské strouze od 15:00 do 20:00. V uvedeném čase si bude možné pod dohledem zkušených lektorů vyzkoušet např. žonglování, hooping nebo různé balanční aktivity. Celý den vyvrcholí podnikem Czech Trickline Cup 2018 – kde se čeští tricklineři od 17:00 utkají o titul toho nejlepšího, a že bude na co se koukat! Během dne bude navíc probíhat slackline workshop od borců z Gibbon-Slacklines.CZ .

Poslední květnová sobota 26. 5. bude klasicky patřit hlavnímu programu v Borském parku. Tradičně budou připravené workshopy pro širokou laickou veřejnost bez věkového omezení (od acroyogy až po závěsnou akrobacii) ale i workshopy pro pokročipé pod vedením českých i zahraničních cirkusových umělců. Na hlavní stagi se během galashow opět představí jednotliví členové Žongléros Ansámbl spolu se zahraničními a českými profesionály. Letošním headlinerem programu je finský žonglér a entertainer Lauri Koskinen, který přiveze svoji show plnou humoru a skvělé žonglérské techniky. Z českých hostů se například představí originální cross žánrové duo Hand to violin, které kombinuje hru na housle, akrobacii a performance. Tradiční fireshow, která se zabydlela ve večerním programu, letos nahradí moderní světelná led show v podání Žongléros Ansámbl a můžeme prozradit, že dokonce mezi své řady přivítá pro tento večer i jednoho zahraničního hosta.

Další programovou novinkou letošní Žonglobalizace je 1. ročník jednokolkové akce zaměřený na sdružování jednokolkařů v Evropě a jejich přiblížení veřejnosti. Pro hosty je připraven program na celý víkend už od
pátku, součástí jsou i trialové závody, které pak budou k vidění v sobotu přímo na Žonglobalizaci ve speciálně upraveném překážkovém parku. Vítěz tohoto divácky atraktivního klání si odnese putovní pohár.

Festival nového cirkusu pod širým nebem s názvem Žonglobalizace má za cíl oživení veřejného prostoru prostřednictvím interaktivního programového konceptu a sdružování novocirkusových umělců napříč Českou republikou i dál.


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 19.03.2018 17:090 +
 
LEM

Hlavní zprávy

 

Kamiq restart 2
seo uniweb