Do přístavby Stodské nemocnice se nastěhovala gastroenterologie

Postupnou modernizaci Stodské nemocnice zaznamenají další pacienti.

SEO UNIWEB

Ve Stodu se zprovoznilo přízemní podlaží přístavby ambulantního traktu a sousední rekonstruované prostory. Konkrétně se jedná o monitorovaná lůžka interního oddělení, gastroenterologii a dvě nové ambulance.

Spodní suterénní část přístavby ambulantního traktu se otevřela v únoru před příchodem pandemie koronaviru. Jsou v ní hlavně rehabilitační pracoviště (více zde). Od tohoto týdne se začíná plně využívat i horní podlaží přístavby.

„Do těchto nových prostor se přestěhoval provoz gastroenterologie. Dosud byla v zadním lůžkovém taktu, kde má ale vzniknout nové lůžkové oddělení následné péče. Zároveň tam ve třech místnostech neměla úplně ideální prostorové podmínky, což se nyní zlepší,“ říká ředitel Stodské nemocnice Alan Sutnar s tím, že provoz bude mít nově samostatnou ambulanci, dva sálky pro gastroskopické a kolonoskopické výkony, dospávací místnost pro pacienty po narkóze a také větší zázemí pro personál.

„Pacienti budou mít větší komfort, více soukromí po zákroku a zvýší se i kapacita tohoto oddělení, které se zabývá diagnostikou a léčbou orgánů trávicího traktu. I v návaznosti na personální posílení chirurgického oddělení plánujeme například více výkonů na tlustém střevě a vůbec častější indikaci léčby trávicího traktu přímo v naší nemocnici,“ doplňuje přínosy šéf krajských nemocnic Marek Kýhos. Přístrojové vybavení obnovila gastroenterologie prakticky kompletně v loňském roce.

Protože přístavba navazuje na pravé křídlo ambulantního traktu, dočkala se úprav i tato původní část objektu nemocnice, kde je mimo jiné jedna z lůžkových stanic JIP. Ta se částečně posunula a především modernizovala. Ocení to jak pacienti, tak i zaměstnanci. A v těsné blízkosti vznikly i dvě nové ambulance – plicní a ORL. „Plicní ambulance byla dosud mimo areál nemocnice. Nyní bude se všemi provozy pod jednou střechou a v novém. Ambulance ORL se dosud střídala v jedné ordinaci s oční. Teď bude mít nové zázemí,“ doplňuje ředitel nemocnice.

Stodská nemocnice byla postavena v 60. letech. Důležitých rekonstrukcí a úprav se pak dočkala v 80. a 90. letech, ale nejvýznamnější modernizace začaly po roce 2014. Rekonstruovaly se operační sály a porodnice, kompletně se obnovovalo přístrojově a částečně stavebně radiodiagnostické oddělení a nakoupila se počítačová tomografie (CT), nemocnice má nové laboratoře, lékárnu, jídelnu i kuchyni a od února také rehabilitaci. Za poslední roky zde proinvestoval vlastník nemocnice Plzeňský kraj přes 200 milionů korun. „Přístavba ambulantního traktu vyšla na 21 milionů korun a rekonstrukce JIPky a části ambulancí na 4,5 milionu. Před měsícem také začala první ze tří etap rekonstrukce oddělení následné péče (info zde). Celá tato investice přesahuje 50 milionů,“ vyčísluje poslední významné úpravy radní Plzeňského kraje pro oblast zdravotnictví Milena Stárková.Fotogalerie
weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
dacia duster

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb