Do Viktorie míří z Rakouska gólman a obránce

Brankářský tým Viktorie Plzeň hlásí novou posilu. Stává se jí třiadvacetiletý rakouský brankář Florian Wiegele, jenž přichází z Leobenu.


Mladý gólman působil v mládežnických výběrech Sturmu Graz, naposledy působil ve druhé rakouské Bundeslize v týmu DSV Leoben. Jeho dalším angažmá bude plzeňská DOOSAN Arena, kde podepsal smlouvu na tři roky.

„Jde o mladého gólmana s vynikajícími parametry, kterého jsme sledovali. Nyní rozšíří náš brankářský tým a věříme, že se rychle aklimatizuje v novém prostředí a bude přínosem,“ uvedl sportovní ředitel Viktorie Daniel Kolář.

„Zájem Viktorky mě hodně překvapil a velmi pozitivně. Vůbec jsem neváhal,“ řekl nový brankář po podpisu smlouvy. „Klub samozřejmě znám, sledoval jsem ho v pohárech, třeba čtvrtfinálový zápas s Fiorentinou jsem viděl v televizi. A tenkrát mě ani ve snu nenapadlo, že tady takhle brzy budu stát. Je to pro mě obrovská výzva a těším se na ni,“ dodal Florian Wiegele, který měří pozoruhodných 205 centimetrů.

Další letní posilou Viktorie Plzeň se stává třiadvacetiletý stoper Cory Sene, který přichází z rakouského Lafnitzu. S klubem podepsal tříletý kontrakt.

Třiadvacetiletý urostlý stoper působil například v rezervě francouzského Racingu Lens či FC Annecy, před rokem pak přestoupil do Lafnitzu. A právě z tohoto rakouského klubu nyní přichází do Viktorie Plzeň.

196 centimetrů vysoký Cory Sene podepsal s klubem tříletý kontrakt.

„Jde o další díl do naší filozofie. Mladý hráč na sebe výrazně upozornil v našem partnerském klubu v Rakousku a nyní dostává příležitost, aby zabojoval o svou šanci u nás,“ řekl k nové posile sportovní ředitel Viktorie Daniel Kolář. „Již na podzim s námi absolvoval krátký test a na několik trénincích ukázal velký potenciál, který budeme chtít nadále rozvíjet,“ dodal.

„Viktorka je velký klub a jsem nadšený, že mohu obléknout její dres. Už se těším, až naskočím do přípravy. Teď už bude jen na mně, abych se ukázal v tom nejlepším světle. Motivaci mám obrovskou," řekl Cory Sene po podpisu smlouvy.

fcv

Fotogalerie
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq