Visio Art Gallery představí Jiřího Hudce

Obrazy Jiřího Hudce vás vtáhnou do světa barevného bohatství, vlídnosti a harmonie. Jiří Hudec, rodák z Plzně, je malíř, kreslíř a grafik.

SEO UNIWEB

 Jeho obrazy jsou malovány akrylem a jeho několikanásobným vrstvením. S malováním začal už v předškolním věku, později navštěvoval základní uměleckou školu. „Měl jsem radost, že jsem mohl zaznamenávat to, co jsem viděl kolem sebe a co jsem měl rád,“ zavzpomínal Jiří Hudec. Vystudoval stavební průmyslovku, kde ho bavily zejména deskriptiva a geometrie. „Zaujaly mě možnosti práce s prostorem a jeho zákonitostmi,“ popsal jeden z důležitých rysů své tvorby, který u něj hraje stěžejní roli dodnes.

Vystudoval český jazyk a výtvarnou výchovu na plzeňské pedagogické fakultě. To už se u něj ale začalo projevovat jeho duševní onemocnění. V tu dobu také přestal malovat. Absolvoval vojnu a začal pracovat v manuálních profesích. „Zajímala mě řemesla a dotyk s materiálem,“ vysvětlil s tím, že to pro něj bylo i něco jako návrat do dětství a k jeho jistotám. Ke své tvorbě se pak naplno vrátil po čtyřicítce. Inspiračních zdrojů má Jiří Hudec celou řadu. Patří mezi ně i prožitky přetvářené do vlastní představy, prožitky jako úzkosti, radosti, strach, nejistota. Často na ně reaguje svými geometricky přesnými obrazy, které mu pomáhají vytvořit si nezávisle na okolí svůj vnitřní svět. „Člověk v pocitu vnějšího ohrožení utíká k vnitřnímu řádu,“ popsal Jiří Hudec, který svůj vnitřní řád nachází kromě svých obrazů v Kašperských Horách na Šumavě, kde žije a pracuje.

Jiří Hudec - Obrazy

Vernisáž:
7. 2. 2019 v 17:00
Výstava:
8. 2. – 28. 2. 2019

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
auto cb covid 19

Hlavní zprávy

 

auto cb home rest2
seo uniweb