Dobrovolníci z celého světa budou pomáhat v Horažďovicích

Od 11. do 19. srpna 2018 bude Envicentrum Proud a Přírodovědná stanice v Horažďovicích hostit dobrovolníky z celého světa.

Cílená propagace v Plzni

Dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, bude probíhat pod záštitou neziskové organizace INEX SDA.

 Dobrovolníci budou téměř každý den pracovat 4 až 5 hodin. "Jejich hlavní činností bude pomoc na výukovém statku, krmení zvířat i zvelebování areálu v Přírodovědné stanici a tvorba výukových pomůcek," říká Katka Trnková z Přírodovědné stanice. Během týdne se podívají ale i na výlety v okolí Horažďovic, měli by navštívit např. hrad Rabí. 16. srpna pak proběhne mezinárodní večer, kdy se budou moci setkat s místní komunitou a představit dobrovolnictví jako takové.

Celkem přijede 7 rodin, nejvzdálenější účastníci přiletí až z Taiwanu a Kazachstánu. "Většina našich účastníků se už na dobrovolnických činnostech podílela, teď chtějí podobnou zkušenost předat i svým dětem," doplnila Kateřina Trnková. Koncept tzv. Family workcampu, tedy dobrovolnického projektu pro rodiče s dětmi, je poměrně nový a není ve světě tolik rozšířen jako tradiční 2-3 týdenní projekty pro mladé lidi ve věku 18 -- 30 let.

Envicentrum PROUD je pobytové středisko environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v jihozápadních Čechách, součást Domu dětí a mládeže v Horažďovicích https://www.envicentrum.eu/

INEX SDA je nevládní nezisková organizace, která se od roku 1991 zabývá mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním.

ilustrační foto: inexsda.cz

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Jarní servisní akce

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka