Dolany lákají na Noc kostelů, plavbu i pouť s Krampolem a Brabcem

Aktuální podmínky pro pořádání akcí dávají šanci, že se budou moci v roce 2021 uspořádat alespoň letní kulturní akce. Kostel sv. Petra a Pavla v Dolanech u Hlinců na ně láká.

weby uniweb

 •Noc kostelů, otevřený kostel nabídne v pátek 28. května 2021 od 18,00 hodin nevšední atmosféru uvnitř i v jeho okolí včetně příjemného programu.
Svatojánskou plavbu „Dolanské Navalis“, která se uskuteční v sobotu 12. června 2021 se zahájením u kostela v 9,00 hodin. Odplouvá se v 10,30 hodin z Tábořiště Na Střelnici a Reggae baru v Liblíně a po řece Berounce se jede až ke kostelu sv. Petra a Pavla v Dolanech u Hlinců, před kterým stojí od roku 2013 socha sv. Jana Nepomuckého, patrona vodáků. Po doplutí se v podvečer koná večerní volná zábava. Uzávěrka přihlášek na plavbu je z důvodu rezervace lodí již 31. května 2021.
•již tradiční „Pouť“, která se uskuteční v kostele a jeho okolí v sobotu 3. července 2021 se zahájením od 14,00 hodin, kdy proběhne Bohoslužba slova a zahájení prodejní výstavky prací klientů Domova Zvíkovecká kytička, od 15.00 hodin odpolední program zpříjemní pořad Jiřího Krampola a Šimona Pečenky, a od 17.00 hodin bude následovat koncert kytarového virtuosa Lubomíra Brabce, pouťové odpoledne bude obohaceno prezentací ručních výrobků ve stáncích, historických automobilů a motocyklů, po skončení programu následuje večerní volná zábava.

V rámci uvedených programů bude probíhat prezentace kostela po opravách v minulých letech, zajištěn je také bezbariérový přístup do kostela. Při akcích je k dispozici u kostela stánek s občerstvením.

"Aktualizovali jsme plán akcí pro rok 2021, které se mají v kostele a jeho bezprostředním okolí konat. Pokud to situace dovolí, pokusíme se připravit také letošní výstavu regionálních umělců, která by se měla zahajovat v úterý 6. července 2021 v 15,00 hodin vernisáží a v kostele by měla trvat do 18. července 2021. Konání nebo organizace připravených programů však mohou být upraveny podle platných pravidel a opatření souvisejících s epidemií COVID-19," říká starosta obce Petr Jirásek.  Sledujte proto aktuální informace na www.hlince.cz, www.facebook.com/kostelsv.petraapavlavdolanechuhlincu/, nebo na www.nockostelu.cz. V rámci programů budou dodržována platná protiepidemiologická opatření včetně aktuálních podmínek pro pořádání akcí. "Přesto doufáme, že takto sestavený program Vás opět přiláká do našeho kostelíka v krásné údolní nivě řeky Berounky," dodává Jirásek.


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
kraj ockovani covid chci cestovat

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
uniweb weby