Domažličtí kriminalisté chytili gang dealerů pervitinu

Další výrazný úspěch zaznamenali domažličtí kriminalisté z Toxi týmu, odhalili a obvinili několik osob ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.


Zahájili trestní stíhání osmatřicetiletého muže a devětadvacetileté ženy z Hájku u Všerub, čtyřicetiletého muže a čtyřicetileté ženy z Domažlic a dvaatřicetiletého muže z Litvínova.

Muž z Hájku od června 2017 do října 2017 kupoval pervitin a ten poté rozdělil a část prodával své přítelkyni, kdy potom drogu poskytoval každý sám dalším osobám. Muž prodal či dal zadarmo nebo za odvoz pervitin nejméně ve třiceti případech. Jeho přítelkyně pak prodala či dala zadarmo dávku pervitinu, a to ve 134 případech, přitom inkasovala částku převyšující 110 tisíc korun. Oba byli zadrženi v domě v Hájku. Při domovní prohlídce bylo nalezeno 10 gramů pervitinu a 173 gramů zelené sušiny a dále věci používané při prodeji drog a finanční hotovost.    

Dvaatřicetiletý muž prodával drogu pervitin převážně v obcích Babylon a Horní Folmava osobám do nočních klubů nebo prostitutkám u silnice. Byl zadržen koncem srpna letošního roku a při prohlídce vozidla kriminalisté zajistili celkem 29,7 gramů pervitinu. Drogu prodal nejméně v 33 případech za koruny i eura nebo dával zadarmo.

Dvojice z Domažlic byla obviněna ze spáchání trestného činu ve spolupachatelství. Společně si opatřovali pervitin a ve 150 případech ji prodali dalším osobám. Domažličan se tohoto jednání se dopustil i přesto, že byl za stejný skutek v posledních třech letech potrestán rozsudkem Okresního soudu v Domažlicích v prosinci 2016, kdy mu byl udělen trest odnětí svobody v trvání dvou let s podmíněným odložením na zkušební dobu v trvání pěti let, peněžitý trest a trest propadnutí věci. Kriminalisté proto podali státnímu zástupci se spisovým materiálem podnět k návrhu vzetí obviněného do vazby. Soudce návrh státního zástupce akceptoval, a tak muž nyní čeká na soud za zdmi vazební věznice.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
20.10.2017 06:080 +
 
Nový Superb

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka