Dopravní policisté chytali o víkendu řidiče

Během uplynulého víkendu (22.-24.8.2008) proběhla na území Plzeňského a Karlovarského kraje dopravně bezpečnostní akce, které se zúčastnilo celkem 150 policistů z dopravní, pořádkové a cizinecké policie. Hlídky se především zaměřily na kontrolu požívání alkoholických nápojů nebo jiných návykových...

obrázek: Dopravní policisté chytali o víkendu řidiče
Během uplynulého víkendu (22.-24.8.2008) proběhla na území Plzeňského a Karlovarského kraje dopravně bezpečnostní akce, které se zúčastnilo celkem 150 policistů z dopravní, pořádkové a cizinecké policie. Hlídky se především zaměřily na kontrolu požívání alkoholických nápojů nebo jiných návykových látek před jízdou a na dodržování obecně platných předpisů.
Policisté zkontrolovali celkem 843 vozidel a zjistili 80 přestupků. Za ty uložili blokové pokuty ve výši 28 700 Kč.
Celkem devět řidičů usedlo za volant automobilu pod vlivem alkoholických nápojů, čtyři řidiči porušili předepsanou rychlost, sedmnáct řidičů nepoužilo bezpečnostní pás, dopravní přestupek spáchali také dva chodci, ve třinácti případech zjistili policisté nevyhovující technický stav vozidla, tři řidiči neměli na vozidle dálniční známku.
Policisté budou v podobných akcích nadále pokračovat.



Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články