Doubravecké školky přivítají děti zrekonstruované a dezinfikované

Školky ve čtvrtém městském obvodu jsou na znovuotevření 25. května připraveny.

Jarní servisní akce AUTO CB

Pauzu způsobenou koronavirovou krizí využily k rekonstrukcím a opravám, zároveň prošly důkladnou dezinfekcí. Celkem si investice do mateřinek během nouzového stavu vyžádaly náklady ve výši milionu korun.  

„Jsme moc rádi, že se školky k jejich uzavření postavily aktivně. Dílčí rekonstrukce a opravy proběhly ve všech šesti mateřinkách, které čtvrtý obvod zřizuje. Pozornost si pak zaslouží projekt v 54. mateřské škole, v rámci kterého na zahradě vznikly živé herní prvky z vrbového proutí. Je moc příjemné vidět, že i k herním prvkům se dá přistoupit takto ekologicky,“ říká místostarosta obvodu Zdeněk Mádr (ODS).

Nejčastěji ve školkách došlo k výmalbě místností, opravě stěn nebo elektroinstalací. V 57. školce také kompletně zrekonstruovali dvě kanceláře, v páté třídě 64. mateřské školy byla opravena podlaha, v 50. mateřské škole byl vybudován nový chodníček a opraven ten stávající, jenž byl poškozen pádem stromu během únorové vichřice Sabine. 

„Všechny mateřinky navíc těsně před jejich znovuotevřením prošly dezinfekcí, došlo v nich k vyčištění kanalizace, instalatérským pracím a výměnám písku v pískovištích. I když nouzový stav kvůli pandemii koronaviru skončil, je dobře, že ředitelky školek ve čtvrtém obvodu neponechávají nic náhodě,“ uvádí starosta Tomáš Soukup (ANO).

Školky přivítají polovinu dětí

Na návrat dětí se již těší například v 54. mateřské škole ve Staniční ulici, kam běžně dochází více než dvě stovky dětí v předškolním věku. Nyní jich bude polovina.

„Do tříd na jižní straně budov jsou nainstalované protisluneční fólie a nově jsme do objektu zavedli optickou síť. Koberce v hernách jsou vyčištěny, hračky, stavebnice, lehátka i prostory vydezinfikované. Dezinfekcí prošly i odpady v sociálních zařízeních a ve školní kuchyni. Pro jistotu jsme nakoupili také ionizační čističky vzduchu,“ upřesňuje ředitelka zdejší mateřinky Lenka Kocumová.

Polovinu dětí oproti běžnému stavu přivítají i v 57. školce Dalmatinka. „V pondělí počítáme se šedesáti dětmi, otevíráme čtyři běžné třídy a jednu speciální. Ačkoliv naše učitelky byly s dětmi v kontaktu po celou dobu nouzového stavu, vedly je metodicky a pomáhaly rodičům, tak se na děti moc těšíme,“ uvádí ředitelka Alena Kucíková.

Velká investice letos čeká také 6. mateřskou školu v Republikánské ulici. Objekt, ve kterém sídlí, má totiž problémy s vlhkostí. Nezbytná rekonstrukce, která si vyžádá celkem 2,5 milionu korun, je dlouhodobě naplánována na dobu letních prázdnin.

foto: úmo plzeň 4

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Nový Superb

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka