Doubravka vydezinfikuje všechna svá dětská hřiště

Čtvrtý plzeňský obvod vydezinfikuje všechna veřejná dětská hřiště, o která se stará.


Prvních deset z celkem 52 hřišť prošlo parní dezinfekcí již ve středu. Doubravecká radnice tak reaguje na kroky vlády, která postupně začíná uvolňovat mimořádná opatření související s pandemií koronaviru.

„Bezpečnost dětských hřišť je pro nás velmi důležitá. Proto jsme jejich standardní bezpečnostní kontrolu letos doplnili o dezinfekci, která je prováděna aplikací páry o teplotě 170 stupňů Celsia. Díky tomu dochází k likvidaci virů a bakterií. Věřím, že Doubravka bude na uvolnění mimořádných opatření vlády dobře připravena,“ říká místostarostka čtvrtého obvodu Lenka Kočová (ODS).

První a zároveň zkušební čištění dětského hřiště se odehrálo již dříve v Habrmanově parku. Čištění zbylých 51 hřišť pak odstartovalo v tomto týdnu. Mezi hřišti, která prošla ve středu dopoledne očistou, je například dětské hřiště v parku V Homolkách.

„Prioritně dezinfikujeme velká hřiště, která jsou významná jak z hlediska návštěvnosti, tak svým umístěním poblíž škol a školek, abychom byli připraveni na jejich otevření. V čištění menších hřišť budeme intenzivně pokračovat i v následujících dnech,“ dodává starosta Doubravky Tomáš Soukup (ANO).

Kontroly zaměřené na bezpečnost hřišť provádí odbor životního prostředí a dopravy ve spolupráci se strážníky, a to vždy na jaře před zahájením sezóny a následně i po skončení letních prázdnin. Například dopadové plochy u herních prvků a pískoviště pátým rokem prochází strážník s detektorem kovů.

„V rámci běžné údržby pak každoročně měníme písek ve všech pískovištích, provádíme údržbu dopadových ploch nebo realizujeme opravy dílčích herních prvků,“ doplňuje vedoucí oddělení životního prostředí Lukáš Vojta.

V první fázi byla vyčištěna dětská hřiště v parku V Homolkách, v Červeném Hrádku a v ulicích Pod Vrchem 75, Těšínská 10-12, Smrková 10 a 30, Družby 13, Pod Chlumem 10, Zábělská 29 a Kolmá 3. Dezinfekcí již dříve prošly také hřiště v Habrmanově parku, budovy úřadu, D-klub a veřejné toalety na konečné zastávce trolejbusu č. 16. Před zahájením ostrého provozu budou rovněž vydezinfikovány mateřské školy.

foto: úmo plzeň 4


Komentáře

 • Před 3 roky

  Dobrý den,
  potěšila mne zpráva o cištění a desinfekci hřišť ve veřejném prostoru. Mrzí i pohoršuje mne všudypřitomné pohazování nedopalků cigaret, nemluvě o psích ex.
  Ještě bych měla tento dotaz: Jak bude probíhat dokončení a hygiena po zdlouhavé rekonstrukci kanalizace v Mohylové ulici - není nikde zmínka.
  přeju pěkný den,
  Milena B

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Nová Škoda Scala - Akční modely Fresh

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby