Zatím neznámému pachateli skočil na lep osmdesátiletý důchodce. Ve středu kolem půl druhé odpoledne zazvonil u jeho bytu v Jablonského ulici třicátník, který se představil jako Pavel B. a řekl, že přináší dárek od svého otce k jeho osmdesátým narozeninám.
Starý pán už měl sice narozeniny před více než měsícem, ale přesto si nezvaného hosta do bytu vpustil. Dárce řekl, že přinesl důchodci tisíc korun, avšak že má pouze dvoutisícovou bankovku a že tedy potřebuje rozměnit.
Šťastný stařík vzal zloděje do ložnice, sáhl do své skrýše pro náprsní tašku a ochotně mu rozměnil. Host si poté naoko odešel umít ruce a osmdesátník se přesunul do kuchyně.
Poté, co pachatel odešel, podíval se starší pán opět do ložnice a zjistil, že mu z jeho skrýše zmizely dvě náprsní tašky, ve kterých měl celkem jedenáct tisíc korun a tři vkladní knížky zřízené u třech různých bankovních ústavů.
K penězům uloženým na vkladních knížkách se naštěstí pachatel nemá šanci dostat.