Dvě plzeňské základní školy se zapojí do projektu, jehož cílem je rozvíjet kreativitu ve výuce přírodovědných předmětů. Projekt připravil Institut pro regionální spolupráci Brno, partnerství s ním uzavře 22. a 25. plzeňská základní škola.
Institut se pokusí na svůj projekt získat dotaci z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.
„V rámci tohoto projektu bude vytvořena celorepubliková síť center kolegiální podpory, jejichž cílem bude zajistit spolupráci mezi pedagogickými i nepedagogickými pracovníky. Ti budou společně hledat vhodné výukové postupy, které budou mít dopad na učení přírodovědných předmětů každého žáka a jejich spolupráce přinese vzájemně užitečné podněty. Profesní rozvoj se bude odehrávat na odborných školeních interních lektorů, workshopech, konferencích a bezprostředně ve třídách. Získané finanční prostředky budou použity například na náklady spojené se zaškolením pedagogů, na pořízení tabletů, kamer, sad pomůcek na fyziku, chemii, biologii a environmentalistiku,“ přiblížila Eva Herinková, náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí.
Příjemcem finanční podpory bude žadatel, školy jsou partnery. Podíl pro 22. základní školu v Plzni ze získané podpory činí přibližně 590 tisíc korun, pro 25. základní školu přibližně 740 tisíc korun.