Elektronická karta už od června

Od počátku června se cestující jezdící na předplatné budou moci začít prokazovat elektronickou čipovou kartou.

obrázek: Elektronická karta už od června
Od počátku června se cestující jezdící na předplatné budou moci začít prokazovat elektronickou čipovou kartou. Až do konce roku budou souběžně platit i tradiční klasické papírové tramvajenky, pak ale definitivně zaniknou. "O vydání karty zatím požádalo čtyři tisíce lidí," řekl předseda představenstva dopravních podniků a náměstek plzeňského primátora Miroslav Kalous (ODS). Dalších zhruba osmdesát tisíc zbývajících držitelů předplatného má čas na požádání o bezplatnou výměnu jízdního dokladu do konce října. Pak si začne město za tuto službu účtovat 170 korun.
S čipovou kartou padne dosavadní pevný systém časových kupónů, které umožňovaly pouze měsíční, čtvrtletní, pololetní nebo roční předplatné a byly vázány vždy na počátek zvoleného období.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články