Energie pro sport: Plzeňští radní souhlasí s podporou pro sportovní kluby

Dvě desítky plzeňských sportovních neziskových organizací mohou získat od města Plzně finanční podporu. Ta jim má pomoci pokrýt velké finanční výdaje spojené s nárůstem cen energií.


 Město Plzeň chce mezi kluby rozdělit 1,44 milionu korun. Rozdělení financí z dotačního programu Energie pro sport na území města Plzně za rok 2023 odsouhlasili radní města Plzně na svém zasedání ve čtvrtek 1. června, tento krok musí ještě schválit na svém jednání zastupitelé.

„Neziskové organizace se potýkají s problémy, které letos přinesl nárůst cen energií. Oproti minulým rokům jsou vyšší až cca o 30 procent. Chtěli jsme pomoci plzeňským sportovním neziskovým organizacím, které se zaměřují na práci s dětmi a mládeží a zajišťují tak aktivní využití jejich volného času. A tak jsme už na začátku roku připravili a vyhlásili nový dotační titul s názvem Energie pro sport na území města Plzně pro rok 2023. Žádosti o podporu byly přijímány do 17. dubna. Následně je posoudila Komise pro sport a mládež Rady města Plzně, která doporučila poskytnout dotaci dvaceti organizacím,“ uvedl radní města Plzně pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy Tomáš Morávek.

Mezi dvaceti kluby, které mohou získat podporu, jsou například SK Petřín, Tělocvičná jednota Sokol Plzeň Letná, Handball club Plzeň-Újezd, TJ Plzeň Košutka, Tělovýchovná jednota Radčice, TJ Sokol Malesice, SK SENCO Doubravka a další. Výše podpory se pohybuje od 45 tisíc do 100 tisíc korun.

„Původně jsme plánovali v tomto dotačním titulu rozdělit 4 miliony korun. Nerozdělenou částku ve výši cca 2,5 milionu korun využijeme v příštím roce v dalších dotačních titulech zaměřených na podporu sportovních organizací,“ upozornil Tomáš Morávek.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Nová Škoda Scala - Akční modely Fresh

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Škoda service - Zimmí servisní prohlídka za akční cenu