Falešný americký generál tahal z ženy peníze

Poškozená žena Tachovska zaslala na účet údajně americké armády více než půl milionu korun – část peněz si půjčila v bance.

banner Vánoce bohemia sekt

Na policisty z tachovského oddělení hospodářské kriminality se v první polovině prosince loňského roku obrátila 39letá žena s tím, že byla na internetu podvedena neznámým pachatelem. S mužem vydávajícím se za amerického generála se seznámila prostřednictvím jedné internetové seznamky v říjnu loňského roku. Údajný voják, asi 46letý Američan, oznamovatelce uvedl, že pochází z Čech, kam se chce také po ukončení vojenské mise v Sýrii vrátit a usadit se natrvalo. Proto, aby byl však z armády propuštěn a mohl se odstěhovat do České republiky, bylo nutné, aby si armáda myslela, že se stěhuje kvůli příbuzným. V souvislosti s tím poškozené tedy nabídl sňatek, s čímž dotyčná souhlasila. Aby mohl z armády odejít, bylo však nutné jej vyplatit. Za tímto účelem měl s poškozenou prostřednictvím e-mailu komunikovat zástupce armády, který postupně z oznamovatelky peníze vylákal pod různými záminkami, jako například úhrada peněz za dosazení náhradního vojáka na misi, úhrada za přepravu propuštěného vojáka soukromým letadlem, další částka byla požadována za nedodržení stanoveného časového limitu pro uhrazení předchozí platby. Tuto částku již poškozená na požadovaný účet nezaslala a údajnému americkému nápadníkovi sdělila, že žádné peníze již posílat nebude. Ten začal ženě vyhrožovat s tím, že nezaslání požadovaných peněz může způsobit válku mezi Českou republikou a americkou armádou. Oznamovatelka již žádné peníze nezaslala, i tak ale přišla o více než 530 000 korun, kdy si část peněz půjčila v bance.

     Policejní komisař ve věci zahájil úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu. Kriminalisté se případem i nadále zabývají a opětovně připomínají, aby si lidé dávali pozor na seznámení prostřednictvím internetu. Indicií pro opatrnost by měla být mimo jiné komunikace v cizím jazyce nebo v krkolomné češtině. Podvodníci zpravidla volí obdobnou legendu, kdy se americký voják na misi zamiluje do ženy, která je ve špatném psychickém stavu z dlouhodobé samoty, probíhajícího rozvodu, z nedostatku příležitostí k seznámení, atd. Z ní pak pod příslibem sňatku a spokojeného života postupně vyláká i statisícové částky. V případě, že se stanete obětí takového podvodného jednání, nechte si pro potřeby policie celou komunikaci, fotografie i další možné důkazy.


NetConcert Bobby Shew

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 08.01.2020 07:000 +
 
Auto CB - Škoda Fabia

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
uniweb weby