Filmové večery s Finále Plzeň: užijte si filmy pod širým nebem

Ještě před tím, než na podzim začne 37. ročník festivalu Finále Plzeň, se mohou všichni filmoví nadšenci od 25. července do 4. září těšit na pestrou nabídku filmů pod širým nebem na různých netradičních místech západočeské metropole a jejího okolí.


Bude se opět promítat na zámku Kozel, ale i na Selském dvoře U Matoušů v Plzni-Bolevci, v Kafe Smetanka nebo poprvé také na nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj či v Amfiteátru Lochotín. Program nabídne v předpremiéře očekávanou novinku režiséra Jiřího Mádla Vlny, zábavu pro celou rodinu se snímky Gump – jsme dvojka, Ptáci stěhováci, Nerozlučná dvojka, Jak zachránit draka, Fantastická parta či Vynálezce nebo také zahraniční hit Priscilla režisérky Sofii Coppoly nebo nejnovější film Woodyho Allena Zásah štěstím. Vstupenky v ceně 90–150 Kč budou k zakoupení na www.festivalfinale.cz nebo vždy před konkrétní projekcí na místě konání. Již tradičně je generálním partnerem filmových večerů Skupina ČEZ.

„Aktivity Finále Plzeň se postupně rozrostly do celého roku a mám radost, že filmoví fanoušci v Plzeňském kraji tak mají možnost vidět kvalitní a pozoruhodné snímky také během letních měsíců,” říká ředitelka Finále Plzeň Eva Veruňková Košařová.

Předpremiéra filmu Vlny v Amfiteátru Lochotín

Nový film režiséra Jiřího Mádla Vlny, na němž pracoval deset let a který se natáčel také v Plzni, bude mít světovou premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Do českých kin vplují Vlny 15. srpna 2024. Ještě než se tak ale stane, budou mít možnost diváci z Plzně a okolí vidět špionážní drama inspirované příběhy skutečných osob v exkluzivní předpremiéře pořádané ve spolupráci se společnostmi Dawson Films a Bontonfilm v Amfiteátru Lochotín ve čtvrtek 8. srpna od 19:00. Připraven je bohatý program s DJ, autogramiádou, fotokoutkem, pop-up stánkem s módou 60. let a talk show. Začátek projekce je plánován na 20:45.

„Naším cílem je, aby filmy, které do kin uvádíme, vidělo co nejvíc lidí. Přivézt jeden z největších českých bijáků poslední doby do toho největšího se proto přímo nabízelo,“ uvedl Robert Švec, šéf distribuce společnosti Bontonfilm, která jen v loňském roce premiérově představila bezmála dvacítku tuzemských snímků a stala se tak jedničkou na trhu.

V rámci spolupráce Finále Plzeň a festivalu Léto v Prazdroji bude možné zhlédnout Vlny také na nádvoří pivovaru 28. srpna od 20:30 hodin.

Vlny diváky zavedou do pražské redakce Československého rozhlasu v 60. letech. V hlavních rolích uvidíte Vojtěcha Vodochodského,Tatianu Pauhofovou, Stanislava Majera, Vojtěcha Kotka, Mariku Šoposkou, Petra Lněničku, Martina Hofmanna, Jana Nedbala, Tomáše Maštalíra a další.

Filmové zážitky na zámku Kozel

Romantické prostředí Státního zámku Kozel čeká na diváky 30. a 31. srpna. Kromě běžných vstupenek si budou moci dopřát i speciální Luxusní filmový zážitek, tedy VIP balíček, který za 920 Kč nabídne dvě lehátka, láhev dobrého vína a drobné občerstvení. Ve stylovém zámeckém prostředí se návštěvníci dočkají komedie Jiřího Vejdělka Aristokratka ve varu o sympatické šlechtičně Marii Kostkové z Kostky či tragikomické novinky Jiřího Havelky Zahradníkův rok se skvělým Oldřichem Kaiserem v hlavní roli, která si svou premiéru odbude také na karlovarském filmovém festivalu.

Rodinné kino v Selském dvoře U Matoušů

Selský dvůr U Matoušů v Plzni-Bolevci nabídne promítání filmů pro celou rodinu a krásné (a i pro malé děti bezpečné) prostředí historické usedlosti. V případě deště budou filmy promítány ve stodole, takže o filmový zážitek diváci nepřijdou za žádného počasí. Dětskou vstupenku pořídí za 90 Kč, dospělí mají lístek za 110 Kč. První projekce filmu, který si užijí malí i velcí, proběhne ve čtvrtek 25. července. Od 20:30 uvidí oblíbeného psího hrdinu na jeho další cestě ve filmu Gump – jsme dvojka.

Program Filmových večerů

? 25. července, 20:30, Gump – jsme dvojka, Selský dvůr U Matoušů

? 1. srpna, 20:30, Nerozlučná dvojka, Selský dvůr U Matoušů

? 8. srpna, 19:00, Vlny, Amfiteátr Lochotín

? 8. srpna, 20:30, Ptáci stěhováci, Selský dvůr U Matoušů

? 14. srpna, 20:30, Priscilla, Kafe Smetanka

? 15. srpna, 20:30, Jak zachránit draka, Selský dvůr U Matoušů

? 21. srpna, 20:30, Zahradníkův rok, Pivovar Purkmistr Černice

? 22. srpna, 20:30, Fantastická parta, Selský dvůr U Matoušů

? 28. srpna, 20:30, Vlny, Nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj

? 29. srpna, 20:30, Vynálezce, Selský dvůr U Matoušů

? 30. srpna, 20:30, Aristokratka ve varu, Státní zámek Kozel

? 31. srpna, 20:30, Zahradníkův rok, Státní zámek Kozel

? 4. září, 20:30, Zásah štěstím, Kafe Smetanka

Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq