Finále Plzeň pokračuje, přinášíme tipy na pondělí

Po sobotním poledni byl zahájen Plzeňský festival vína přímo před Měšťanskou besedou, který je partnerem Finále Plzeň.

weby na míru UNIWEB

S velkým ohlasem se setkaly projekce snímků Jedině Tereza, který byl vyprodaný či černobílý debut Šimona Holého s Alenou Dolákovou v hlavní roli Zrcadla ve tmě.

Proběhla rovněž projekce snímku Všichni dobří rodáci ve zrekonstruovaném statku U Matoušů v Plzni Bolevci, či afeter party v klubu MooVEMENT, na které vystoupili Méta Monde & YOGA kolektiv DJ´s.

Na festival pěšky z Prahy dorazil režisér Vít Klusák se synem - přijetí bylo velkolepé! Před Měšťanskou besedou přestřihli filmový pás, od ředitelky festivalu Evy Veruňkové Košařové obdrželi akreditace a odměněni byli dobrotou z festivalové kavárny Walter.


Tipy na pondělí 27. září

 - až do 22h potrvá Plzeňský festival vína


JoNáš, 20 hodin                                Alchymická dílna

Jan Švankmajer se po dotočení svého posledního celovečerního filmu Hmyz sám stal aktérem natáčení. Jeho tvůrčí metodu poodkrývají Jan Daňhel a Adam Oľha, kteří s mezinárodně uznávaným autorem filmů, grafik, plastik a neortodoxních myšlenek strávili tři roky. Hravý, asociativní a taktilní portrét doplňují pohledy kolegů a přátel. Prostřednictvím vzpomínek, snů a archivních záběrů pak filmem prostupuje umělcova manželka a múza Eva.

režie Adam Oľha, Jan Daňhel

hrají Jan Švankmajer, Eva Švankmajerová (a.z.), Jaromír Kallista


Kinosál, 17.30 hodin                         Spící město

Život čtyř sourozenců se jednoho rána osudově změní. Jejich rodiče podlehli podivné spánkové epidemii, která postihla všechny, kteří mají děti. Svět ovládli dospívající, bezdětní a děti v nových pořádcích i záhadně mizí. Mysteriózní thriller Dana Svátka podle stejnojmenné předlohy Martina Vopěnky.

režie Dan Svátek

hrají Anežka Novotná, Adam Svátek, Kryštof Svátek, Michaela Sodomková, Petra Bučková, Tomáš Měcháček


Divadlo Dialog, 17. 30 hodin            Meze + Slepice a kostelník (sekce Manipulace mocí aneb Dezinformace v audiovizuální tvorbě)

Meze:

Teprve v posledních deseti letech se u nás věnuje pozornost tragickým osudům statkářů, které komunisté označili za kulaky, obrali je o majetek, často je věznili a celé jejich rodiny vyhnali z domovů. Rodina Jana Sedláčka, jejíž členové odnepaměti hospodařili na valašských kopcích, má trochu jiný příběh. Janovi rodiče byli po únoru 1948 donuceni ke vstupu do JZD, odkud se jim však zakrátko podařilo odejít: měli malé hospodářství, žádné velké majetky, byli tehdy postradatelní. Tlak na soukromníky však začal záhy opět sílit. Dědic hospodářství Jan Sedláček vzdoroval komunistické zemědělské politice skoro třicet let, až se nakonec dostal do situace, kdy mu úřady i dvakrát do roka vyměňovaly půdu za horší a horší. Nakonec ustoupil – ovšem v době, kdy už pět let ukrýval ve své sýpce zakázanou náboženskou literaturu a rozšiřoval na Valašsku Chartu 77.

 režie Viktor Portel

hrají Mikuláš Kroupa


Slepice a kostelník:

Prostoduchý kostelník Kodýtek se nechá vesnickým boháčem získat pro záškodnickou činnost. Kvůli svému zmatkářství je ale brzy odhalen a dožínky jsou zachráněny. Venkovská veselohra Oldřicha Lipského a Jana Strejčka byla první poválečnou rolí komika Vlasty Buriana. Partnery archivní sekce Manipulace mocí jsou Deník N a Paměť národa.

režie Oldřich Lipský, Jan Strejček

hrají Otomar Korbelář, Jiřina Štěpničková, Vlasta Burian, J. O. Martin, Josef Bek, Bohumil Machník

Fotogalerie
SEO konzultant

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
ne 26.09.2021 15:220 +
 
AutoCB - Renault Arkana E-Tech (Renault bez čekání)

Hlavní zprávy

 

Nový Jogger Dacia
uniweb weby