Fotografové v Plzni představují Madagaskar

Příroda, zvířata, rostliny a lidé jsou námětem 60 snímků z Madagaskaru, které představují tři plzeňští fotografové do konce ledna na výstavě v plzeňské Galerii Bílé nároží.


Příroda, zvířata, rostliny a lidé jsou námětem 60 snímků z Madagaskaru, které představují tři plzeňští fotografové do konce ledna na výstavě v plzeňské Galerii Bílé nároží. Čtvrtý největší ostrov světa, přezdívaný sedmý světadíl, navštívili už dvakrát a chtějí se tam znovu vrátit. Styl autorů snímků je rozdílný - Václav Rába fotil přírodu a krajinu, Michal König vystavuje reportážní snímky a Ivan Lang zvířata a lidi.
"Na ostrově žije 21 národnostních skupin a krásně se mísí," řekl König o práci na Madagaskaru. Už 80 let se tu budují národní parky, zůstaly tu původní biotopy a jezdí sem zoologické a botanické expedice z celého světa. Na ostrově je mnoho nesjízdných a těžce přístupných oblastí, kde se lidé turistů bojí a utíkají před nimi. Podle fotografů je příjemné, že nikdo nepospíchá a všude je slyšet "mora, mora", tedy "pomalu, pomalu".
Největší atrakcí byla pro fotografy častá exhumace předků, kteří teprve nedávno zemřeli a jsou pohřbeni v provizorních hrobkách. Tato praxe vychází z obrovské vazby na rodinu. Mrtvolu, již považují jako předka za majitele půdy, pohostí a povídají jí o novinkách v rodině. Ale nejsou při tom vážní, smějí se. Až zhruba po roce ji umístí do hrobek velkých jako místnost s obrazy všeho, co měl předek rád.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 27.12.2006 14:320 +
 
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq