V pátek 1. dubna byla v Galerii Klatovy / Klenová slavnostně zahájena za přítomnosti radního Plzeňského kraje Mgr. Martina Baxy výstava „Cesta 2005“. Jedná se již o druhý ročník přehlídky výtvarné tvorby žáků základních uměleckých škol Plzeňského kraje na Klenové. Návštěvníci se tak mohou v krásných prostorách zámku Klenová seznámit s tvorbou žáků čtyř základních uměleckých škol, které měly chuť se do projektu zapojit. Konkrétně se jedná o školy v Klatovech, v Plzni v Jagellonské ulici, ve Stodu a ve Starém Plzenci.
„Je krásné vidět, jak se děti ze základních škol snaží, jakých pokroků dosahují pod odborným vedením. Je dobré, že děti mají možnost prezentace sebe sama v prostorách, které jsou jinak věnovány „velkému“ umění“, podotkl člen Rady Plzeňského kraje Martin Baxa po shlédnutí vystavených exponátů.
Nejlepší dětské práce budou v závěru výstavy i oceněny Zlatou, stříbrnou a bronzovou paletou paní Vilmy Vrbové – Kotrbové . Ceny mají, kromě obligátního diplomu, formu výtvarných potřeb. O držitelích rozhodne odborná porota a návštěvníci výstavy (jedna vstupenka = dva hlasy, jeden v každé části výstavy). Nejlépe oceněná práce zůstane již natrvalo vystavena na chodbě zámku , takže zde postupně vznikne stálá expozice dětských prací.
Slavnostní vyhlášení se uskuteční na zámku 1. května od 15.00 hodin, což bude i poslední den, kdy budou moci návštěvníci shlédnout vystavená díla, neboť od 17.00 hodin proběhne dobročinná aukce vystavených prací ve prospěch dětského oddělení klatovské nemocnice.