Grand Prix DURATEC v Plzni vyhrál Martin Boubal

Čtvrtý díl GIANT LIGY v Plzni na Rapidu se jel opět za pěkného letního počasí a diváci i závodníci si tak mohli dopřát hřejivé paprsky zářijového sluníčka.

SEO UNIWEB

Do Plzně na kriterium dorazil vedle Jana Rajcharta (Ethic sport cycling team), i nestor české silničářské skupiny Jakub Svoboda (CK KOLOKRÁM.cz). Tenhle závodník, který již brzy ráno vyrážel ze svého „kolokrámnického sídla“ z Kamenického Šenova na pracovní cestu, kterou obvykle v úterý zakončí kriteriem v Plzni…tak tenhle zkušený borec si tentokrát nechal svoje závodní „střevíce“ doma. Ještěže někteří diváci na Rapidu přijedou na svých vymazlených strojích skouknout, jak se jiní „gumují“ za bodíky při kritériu, a tak jeden z diváků, bývalý závodník Martin Pečenka alias kovboj, půjčil Kubovi svoje MTB tretry. Byl totiž se svými střevíci o velikosti 46,5 nejblíže požadované velikosti 44.  Výměna proběhla a Jakub Svoboda mohl opět zakončit pracovní den dalším závodem v Plzni na Rapidu.

A jelo se hned od startu, jelikož do Plzně přijeli i cyklisté z Německa, kteří obsadili kategorii junioři, ženy a Elite. V bodovacích spurtech tak byl ze začátku velmi aktivní dráhař Denis Rugovac (AC Sparta Praha), kterému skvěle sekundovala dvojice Martin Boubal (CT Weber) a Henri Uhlig (rad.net – Rose Team).

V závodě byli opět velice aktivní i junioři z domácího týmu Roman Kreuziger Cycling Academy a z německého týmu (RSV Team Hoeb.ike) mladík Kasnya Luca, který dokázal nasbírat neuvěřitelných 14b, což by mu v kategorii Elite stačilo na 3. místo celkového hodnocení.

Kriterium ale tentokrát perfektně ovládl tým CT WEBER, který do Plzně přijel v kompletní sestavě a připravili tak Martinu Boubalovi pozici jak do spurta, tak do úniku. Martin Boubal nakonec nasbíral 26b a mohl se tak radovat ze zaslouženého vítězství.

V soutěži aktivity Bageterie Boulevard prestige jsme se opět mohli těšit na Oldřicha Novotného vs. Jana Šubrta (Cyklo Atom). A právě Šubrt tentokrát o jediný bod vyhrál a oblékl se znovu do puntíků.

Ženám kralovala novopečená mistryně republiky Jarmila Machačová (Team Dukla Praha), která v nabité konkurenci dokázala sebrat ve spurtu hned dva body. Kategorii Masters jezdce nad 40 let vyhrál Petr Kilian (Trisport RAPID).


Martin Boubal v cíli: „Bylo to vlastně jako za mlada, pokusili jsme se v Plzni vyhrát a vyšlo to, rozhodne tak poslední závod příští týden“.

Další díl Giant Ligy 2020 pokračuje 8. září v Plzni na Rapidu

Fotogalerie
weby uniweb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
spolu pro plzeň

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb