Hasiči, kultura, sport. Spolky a organizace na Čtyřce se letos dočkají vyšších dotací

Celkem 4,4 miliony korun budou letos rozděleny mezi nejrůznější neziskové organizace, spolky a sportovní kluby působící ve čtvrtém plzeňském obvodě. Oproti loňskému roku to znamená navýšení o 1 650 000 korun.

Jarní servisní akce AUTO CB

O první dotace je možné zažádat elektronicky do 31. ledna.

„My jsme zareagovali na zvýšení cen v České republice a podařilo se nám dotace pro naše kluby a spolky navýšit. Jsem moc rád, protože díky těmto spolkům nám tady mohou vyrůstat noví sportovci, mladí hasiči a mohou se uskutečňovat kulturní projekty,“ říká starosta Čtyřky Tomáš Soukup (ANO).

3 miliony korun poskytne Čtyřka organizacím a spolkům v oblasti kultury, sportu a investic, 500 000 Kč je připraveno pro oblast sociální, školskou a zdravotní,100 000 Kč je možné rozdělit pro oblast životního prostředí a 400 000 Kč je přichystáno pro Mikrogranty. Dalších 400 000 korun bude rozděleno v rámci programu Mikrogranty II. „Podporujeme například sbory dobrovolných hasičů, sportovní kluby, kulturní organizace, v oblasti životního prostředí se jedná například o podporu péče o zeleň a výsadbu stromů,“ vypočítává místostarosta Ing. Zdeněk Mádr (ODS). Cílem dotací je podpořit činnost organizací a spolků a umožnit jejich provoz, případně pomoci s realizací konkrétních projektů. Finanční prostředky lze použít také na nákup potřebného vybavení.

„My tyto finanční prostředky využíváme k zajištění provozu kroužku mladých hasičů, také například na nákup dresů. Kromě toho je čas od času nutné koupit potřebné nářadí nebo vybavení. Dotace jsou pro nás zásadní,“ popisuje starosta SDH Plzeň Bukovec Tomáš Kalný. O dotace pravidelně žádá také T.J. Sokol Plzeň-Doubravka. „Provozní dotace využíváme k úhradě energií. Pokud nám dotace umožní provést nějaké drobné práce v areálu, tak jsme za to rádi. Minulý rok jsme dělali novou podlahu v předsálí, letos bychom chtěli repasovat okna na jižní straně budovy. Chtěli bychom také koupit nějaké venkovní dětské herní prvky,“ plánuje jednatelka T.J. Sokol Plzeň-Doubravka Ing. Milada Nováková.

Do 31. ledna mohou požádat o dotace subjekty, které spadají do oblasti sportu, kultury a investic. Stejné datum je klíčové pro oblast životního prostředí. Do 7. února je možné žádat dotace z oblasti sociální, školské a zdravotní. O Mikrogranty budou moci subjekty žádat od 15. do 30. dubna. Druhé kolo programu Mikrogranty bude vyhlášeno ve druhém čtvrtletí a organizace o finanční prostředky budou moci požádat v letních měsících. Dotace lze vyřídit elektronicky na adrese https://dotace.plzen.eu/.

The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 18.01.2024 10:550 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka