Hasiči prožili klidný Štědrý den, nikde nehořelo

Klidný Štědrý de prožili profesionální a dobrovolní hasiči v Plzeňském kraji. Za celý den vyjeli pouze k osmi událostem, navíc nemuseli zasahovat u žádného požáru. Poslední událostí svátečního dne byla dopravní nehoda osobního automobilu Citroen Xara u Hrádku na Sušicku, ke které vyjížděli profesionální hasiči po jednadvacáté hodině večer.


Klidný Štědrý de prožili profesionální a dobrovolní hasiči v Plzeňském kraji. Za celý den vyjeli pouze k osmi událostem, navíc nemiseli zasahovat u žádného požáru. Poslední událostí svátečního dne byla dopravní nehoda osobního automobilu Citroen Xara u Hrádku na Sušicku, ke které vyjížděli profesionální hasiči po jednadvacáté hodině večer.
Následkem nehody skončilo vozidlo mimo komunikaci. Řidič vozidla nebyl zraněn. Hasiči zajistili a nasvítili místo nehody, odpojili u vozidla akumulátor a předali nehodu PČR. Bez zranění osob se obešla dopravní nehoda Škody Felície u obce Malý Bor. "Vozidlo se nacházelo v příkopu, ale částečně zasahovalo do vozovky. Zasahující profesionální hasiči z Horažďovic zajistili místo nehody, odpojili u vozidla akumulátor a událost předali PČR," uvedl mluvčí krajských hasičů František Vaško.
Řidič podle něj ve vozidle cestoval sám. K ohlášené zraněné labuti na jezírku u ulice V Luhu v Sušici vyjížděli místní profesionální hasiči. Hasiči zjistili, že se labuť nachází uprostřed jezírka a má na krku nějaký provaz. Labuť se hasičům nepodařilo odchytit. Ornitolog hasičům sdělil, že se o to pokusí následující den. K požáru lesní hrabanky na ploše 3 x 3 metry u obce Tupadly vyjížděli profesionální hasiči ze stanice Klatovy. Hasiči požár zlikvidovali pomocí vysokotlaku. Událost se obešla beze škody. Příčina se šetří. K vysvobození muže, který zůstal uvězněn v rehabilitačním středisku v Nepomuku č.p. 547 kvůli poruše zámku, vyjížděli místní profesionální hasiči. Hasiči zámek opravili a muže vysvobodili. K požáru osobního automobilu Škoda Favorit 130 L v Horní Bříze, u autobazaru, ve směru od Žilova, vyjížděli místní dobrovolní hasiči a profesionálové ze stanice Košutka. Vozidlo bylo požárem zcela zasaženo. Hasiči požár zlikvidovali pomocí vysokotalku a jednoho ,,C“ proudu vody. Jednalo se o vozidlo poháněné plynem. Majitel neuplatnil žádnou škodu. Příčinou požáru byla nedbalost neznámé osoby, nebo úmysl.
K záchraně osob uvízlých ve výtahu domu v ulici J. Knihy č.p. 115 v Rokycanech vyjížděli místní profesionální hasiči. Výtah uvízl ve třetím patře. Hasiči vypnuli elektrický proud ve strojovně a odblokovali dveře výtahu. Tři osoby, muže, ročník 1985 a 1987 a dívku, ročník 1991, hasiči po odblokování dveří vysvobodili.
K osobnímu automobilu na střeše u Siemensu ve Stříbře vyjížděli místní profesionální hasiči. Dvě zraněné osoby ošetřila ZZS. Hasiči zajistili a osvětlili místo nehody, odpojili u vozidla akumulátor a sorbentem zlikvidovali uniklé provozní kapaliny.


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 25.12.2006 10:080 +
 
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Azyl