Hasiči v Plzni mají díky podpoře města novou supermoderní cisternu

Novou cisternu zakoupenou díky finanční podpoře města Plzně získali profesionální hasiči v Plzeňském kraji.


Vozidlo je určeno pro přepravu šesti hasičů a je technicky vybaveno tak, aby s ním mohli zasahovat při široké škále událostí, tedy při požárech, dopravních nehodách, likvidaci úniku nebezpečných látek a podobně. Cisterna nahradí dvanáct let starý vůz, jenž začne sloužit dobrovolným hasičům a bude i nadále využíván na území Plzně. Klíčky od nové cisterny za 6,5 milionu korun zástupcům Hasičskému záchrannému sboru Plzeňského kraje slavnostně předal primátor města Plzně Martin Baxa. Z vedení města byl přítomen i radní pro oblast bezpečnosti Martin Zrzavecký. Za Odbor bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně se akce zúčastnil vedoucí Aleš Průša.

„Jsme si vědomi toho, že vaše profesionalita, kompetence, schopnosti a znalosti se úročí tehdy, disponujete-li dobrou technikou. Vedení města spolu se zastupiteli považuje za svou povinnost vás v rámci našich možností podporovat. Jedním z projevů naší vůle a vděčnosti je příspěvek na tuto novou Scanii, která bude sloužit vám a tím pádem také občanům našeho města Plzně,“ uvedl primátor Martin Baxa.

„Město Plzeň nám už 15 let každoročně finančně přispívá na zlepšení vybavení pro zásahovou jednotku zde v Plzni. Moc za to děkuji, protože to není jednorázová pomoc, ale je dlouhodobá, koncepční a směřuje ve prospěch všech Plzeňanů. Za sebe i za své kolegy slibuji, že tuto techniku budeme používat s maximální péčí a snahou o pomoc občanům města Plzně. Nicméně občanům přeji, aby naši pomoc nepotřebovali,“ řekl ředitel Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje František Pavlas.


Cisternová automobilová stříkačka CAS 20 je k dispozici hasičům ze stanice Plzeň Košutka. Ta je předurčena pro zásahy s přítomností nebezpečných chemických látek, proto je vozidlo vybaveno například přetlakovými chemickými obleky Trellchem a rozšířeným množstvím detekční techniky na zjišťování škodlivin a dalšími technickými prostředky.  Vozidlo CAS 20 Scania P 500 B 4x4 má výkon motoru 368 kW, váží 18 tun, pojme 210 litrů pěnidla, 3500 litrů hasební vody.

foto: mmp/m. pecuch 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 04.03.2020 08:090 +
 
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq