Hnutí Pro Plzeň varuje před odchodem z volební koalice vedené Bernardem

Hnutí Pro Plzeň varuje před odchodem z volební koalice Josefa Bernarda, hnutí STAN, Pro Plzeň, Zelených a Idealistů. Zástupcům strany se nelíbí, že by v krajské radě usedli jen zástupci hnutí STAN. Vyjádření hnutí Pro Plzeň zveřejnilo v úterý odpoledne na Facebooku.

SEO UNIWEB

„Hnutí STAN a PRO Plzeň by v předpokládané koalici mohly získat tři místa v Radě Plzeňského kraje. Avšak hnutí STAN si nárokuje všechny pozice radních pro své hnutí. To nepovažujeme za spravedlivé a korektní v návaznosti na skvělý volební výsledek,“ stojí v prohlášení.

„V případě takového rozděleni nebude hnutí PRO Plzeň pokračovat v dalších koaličních jednání,“ dodávají zástupci hnutí.

Pětičlenná koalice vedená exhejtmanem za ČSSD Josefem Bernardem čítá hnutí STAN, Pro Plzeň, Zelené a Idealisty. Ve volbách získala 14,9 % hlasů a celkem sedm mandátů. Dva z mandátů získali právě členové hnutí Pro Plzeň, konkrétně místostarosta prvního plzeňského obvodu Jiří Uhlík a exmístostarosta na stejné radnici Vladimír Tichý.

Právě volební koalice kolem Josefa Bernarda už se domluvila na spolupráci s Piráty. Oba politické tábory nyní jednají s ODS a TOP 09 o vytvoření možné koalice.

Autor: kap (plzen.cz)

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Západočeská galerie v Plzni

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb