Hokejisté Plzně porazili Litvínov v prodloužení

Hokejisté Lasselsbergeru Plzeň porazili v 7. kole extraligy 6:5 po prodloužení Litvínov. Západočeši tak sice již po čtvrté vyhráli, ale opět si nepřipsali plný bodový zisk. Udrželi alespoň neporazitelnost na domácím ledě.

Severočeši šli v Plzni brzy do vedení, domácí však dvě minuty před druhou přestávkou získali dvougólový náskok, ke kterému výrazně přispěl dvěma trefami Ludvík. Ten ovšem hosté vymazali během 22 vteřin ještě před druhou sirénou. Ve třetí třetině si domácí znovu získali vedení, 20 sekund před koncem ale hosté znovu srovnali. V prodloužení zajistil další bod Divíšek, který zužitkoval přesilovku.
Hosté, kteří v sestavě opět postrádali zraněného obránce Šlégra, vstoupili do utkání aktivněji a po chybě domácích ve středním pásmu proměnil samostatný únik Trávníček. Domácí mohli za chvíli srovnat během přesilové hry, litvínovský gólman Hübl si však poradil s pokusy Vlasáka i Důrase, střela Fabuše z pravého kruhu zase mířila nad poloodkrytou branku.
Početní výhoda domácí nastartovala, zlepšili pohyb a dočkali se vyrovnání. Vampola totiž objel branku a jeho načasovanou přihrávku nasměroval bez přípravy do sítě nekrytý Ludvík. O chvíli později udeřila Plzeň podruhé, když v přesilové hře tečoval Šindel mimo Hüblův dosah nahození Fabuše od modré čáry. Poté se ke slovu dostali hosté hrozící z rychlých protiútoků. Po Bendově akci gólman domácích Málek jen s obtížemi zlikvidoval Skuhrovcovu střelu. Následně vyhrál Branda vhazování pro Jánského, ten se protáhl před Málka a nekompromisně zavěsil pod horní tyč.
V závěru úvodní třetiny ještě hosté nezužitkovali téměř půl druhé minuty trvající dvojnásobnou přesilovku. Na začátku druhé dvacetiminutovky Benda po závaru v pádu netrefil téměř prázdnou branku, na druhé straně z protiútoku podobně neuspěl domácí Důras. Domácí se nutili do ofenzivy, hosté ale neustále hrozili z brejků. Přečíslení dvojice Branda, Černý na jediného beka Plzně zastavil až Málek, jenž betonem zlikvidoval pokus druhého jmenovaného.
Domácí se nakonec radovali při oslabení, akci Vampoly nadvakrát úspěšně dokončil Ludvík. Dvoubrankový náskok aktivnějším domácím zajistil při přesilovce Dvořák, který přečíslení dvou na jednoho vyřešil nekompromisní střelou. O devět vteřin později však na rozdíl jediné branky snížil pohodlně z dorážky Reichel. Otřeseným domácím zasadil po necelé půlminutě další ránu opět dorážkou Machulda a po nedůslednostech plzeňské defenzivy tak srovnal skóre.
Třetí třetina přinesla množství vyloučení litvínovských hráčů. Již to první dokázal potrestat Jasečko opakovanou střelou od modré čáry. Za chvíli ztroskotal po kombinaci celého útoku na Hüblovi zblízka Šindel. Hosty stále brzdily časté zbytečné fauly. K závěrečnému náporu ve snaze vyrovnat se dostali až při vyloučení domácího Dvořáka. Výsledkem byla Kubinčákova střela do tyče.
Domácí poté nevyužili několik slibných přečíslení a hosté je dvacet vteřin před koncem potrestali vyrovnávacím gólem Kubinčáka, který dorazil Málkem vyraženou střelu Skuhrovce od modré čáry. Následovalo prodloužení, ve kterém pykal na trestné lavici hostující Hranáč. Bonusový bod pro domácí vybojoval dorážející Divíšek po zblokovaném pokusu Vlasáka.
Hlasy trenérů po utkání:
František Černý (Plzeň): "Sice máme dva body, ale nemůžeme být s výsledkem spokojeni, když jsme dnes vedli o dva góly a během půl minuty dvakrát inkasujeme. Navíc ve třetí třetině dřeme, máme šance a o jednogólový náskok přijdeme dvacet vteřin před koncem. Něco není dobře. Něco naší hře chybí. Věřím, že od příštího zápasu se to změní. Po důkladné analýze dnešního utkání to prostě musíme změnit."
Jaroslav Hübl st. (Litvínov): "Musím poděkovat klukům, že bojovali až do konce. Divákům se dnešní hokej musel líbit. Bylo pěkné počasí, přesto přišli a museli se bavit. Jedenáct gólů svědčí o útočné hře. My bychom se měli zlepšit v obraně. Na druhé straně pět vstřelených gólů venku je hodně. Celkově jsme s bodem spokojeni, zasloužili jsme si ho."