Hokejovou Plzeň ničí zranění a nemoci

Po porážce ve Znojmě přibyli na marodku další čtyři zranění. V úterý proti Pardubicím možná nastoupí brankář Štelmach


Zdravotní problémy hokejistů Plzně nekončí. Kouč
předposledního týmu extraligové tabulky Jiří Kučera se tak musí vedle snahy o zlepšení výsledků Lasselsbergeru stále zabývat i myšlenkami na to, koho vůbec nominuje do dalšího zápasu. Na marodce je momentálně třináct hráčů,
nově přibyli čtyři.
Po nedělním prohraném zápase ve Znojmě se mimo hru
ocitli Václav Benák (je po operaci slepého střeva), Radek Matějovský (horečky), Adam Šaffer (palec u ruky) a Petr Jež (nastřelený ohryzek).
"Stav je samozřejmě zoufalý, ale nijak ho neovlivníme. Musíme vydržet do přestávky a doufat, že se během ní dají všichni zdravotně do pořádku," uvedl prezident klubu Tomáš Král na oficiálních internetových stránkách západočeského celku. Před moskevským turnajem Channel One Cup čekají účastníky domácí nejvyšší soutěže ještě dvě utkání.
Brankář Jež dostal ránu pukem a byl hospitalizován s poraněním ohryzku. Protože viróza sužuje i jedničku mezi tyčemi Romana Málka, v úterý proti Pardubicím možná bude muset chytat mladý Štelmach.
Velké problémy má Plzeň hlavně se složením obranných řad. Vedle Benáka jsou nemocní či zranění ještě Pavel Trnka, Milan Vobořil, David Mazanec, Matěj Trojovský, Jiří Dobrovolný a Mario Cartelli. "Pokud jde o řešení situace, sáhneme do vlastních řad a tým doplníme našimi mladými odchovanci," nastínil řešení Král. Nedá se však podle něho vyloučit, že někdo z marodky do úterního duelu proti Pardubicím přece jen zasáhne.
O víkendu se Král rozhodl přilákat fanoušky do hlediště snížením vstupného na symbolickou jednu korunu. "Klukům se v posledních zápasech nedaří tak, jak si všichni přejeme a jak si přejí i oni sami. Stíhá nás neuvěřitelné množství zranění a smůly. Chceme proto týmu pomoci vším, co je v našich silách, a zaplněný stadion byl vždy v Plzni dalším hráčem na ledě. Proto jsem se rozhodl k tomuto kroku," vysvětlil prezident klubu.


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

ARCHIV ZPRÁV
po 04.12.2006 16:520 +
 
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Azyl