Hospodě v Poděvousích požehnal farář

Nově otevřená Hospůdka u souseda v Poděvousích na Domažlicku se údajně stala první restaurací v regionu, jíž dnes požehnal farář.


Nově otevřená Hospůdka u souseda v Poděvousích na Domažlicku se údajně stala první restaurací v regionu, jíž dnes požehnal farář. Prošel přitom obnoveným sálem pro 150 lidí, kuchyní, nekuřáckým předsálím, kde je kulečník pro děti, stolní fotbal a šipky, i vlastní hospodou pro 100 návštěvníků.
"Žehnání objektů není nic neobvyklého," řekl farář Pavel Vodička, který za tímto účelem často navštěvuje i rodinné domky, hasičské stříkačky, kravíny i továrny. Věřícím zprostředkovává požehnaná věc pomoc a ochranu od boha, ale tomu, kdo nevěří, to nepomůže, není to magie, řekl. Dodal, že posvěcená věc nezaručí ochranu před živelními katastrofami a není to žádné pojištění. Pokud se požehnaná věc zneužije ke hříchu, ztrácí definitivně svůj význam. Mohla by se sice znovu posvětit, ale to faráři dělají neradi.
"Letos už tu budeme mít Silvestr s ohňostrojem, první po mnoha letech. Lístky jsme začali prodávat dnes a zájem je," řekla ČTK Jaroslava Szegeczová, která v obci přestavuje dům a vzala si hospodu do pronájmu od místního TJ Sokol. V létě chce na dvoře otevřít dětský koutek s pískovištěm a prolézačkami. "Dřív, když měl člověk něco rád, tak si to nechal farářem požehnat, aby tak také vyjádřil, že to myslí vážně," zdůvodnila, proč si nechala hospodu požehnat.
"Chtěli bychom, aby to bylo centrum společenského dění. Plánujeme, že by sem mohli staří lidé chodit na obědy," uvedl starosta Václav Peteřík.
Hospodu, jejíž historie se datuje od roku 1858, získal TJ Sokol od okresu v roce 1989 jako bývalý sklad. Nejprve v ní měl svého zaměstnance, poté ji neúspěšně pronajímal a budova chátrala. "Poslední nájemce z ní udělal boudu pro psa. Museli jsme ho 3. října vystěhovat násilím," uvedl předseda Sokola Zdeněk Mestl.


Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 16.12.2006 20:180 +
 
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq