Hrad Kašperk se po dlouhé době konečně otevírá návštěvníkům

S příchodem jara a doznívající epidemií otevíráme bránu hradu dokořán, stane se tak 1. května.

jaro auto cb

Od tohoto dne považujme letošní návštěvnickou sezonu za zahájenou. V máji otevíráme od 10.00 do 17.00 hod., vždy od úterý do neděle. V pondělí bývá pravidelně zavřeno.

Během prvního květnového víkendu lze zavítat alespoň do areálu volně přístupného nádvoří a využít zde nabídku výdejních okének s prodejem občerstvení a suvenýrů.

Venkovní výstava - Anděl Páně

Od 1. 5. lze po dobu minimálně celého května shlédnout zcela novou venkovní výstavu, kterou si připomínáme natáčení oblíbené pohádky Anděl Páně na Šumavě. Některé scény z prvního dílu, jenž vznikal v roce 2005, pocházejí i z hradu Kašperk. Pojďme si proto například porovnat záběry z pohádky s konkrétními místy na Kašperku a v okolí. Návštěva je volně přístupná v otevírací době památky.

Samostatné prohlídky do hradu

Protože komentované hromadné prohlídky zatím nejsou možné, můžete se vydat do hradu samostatně! Připravili jsme pro vás trasu, která vede z purkrabství do prostor bývalého paláce, a odtud až na vrchol východní věže. Výhodou pro návštěvníka je, že časově je omezen pouze otevírací dobou památky. Taková výprava je vhodná zejména pro fotografy, ale obecně pro všechny, kteří v hradním jádru chtějí mít dostatek času na objevování vzácných detailů a rozjímání v nejvýše položeném královském hradě. Samostatné prohlídky hradu budou zahájeny od úterý 4. května.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
STK Nepomucká

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
uniweb weby