Hudba, jídlo, divadlo. Šafaříkovy sady nabízejí Inspiral Garden

Koncerty, divadlo, debaty, lokální návrháři, mezinárodní kuchyně. Už ve čtvrtek vyroste v Plzni oáza kultury Inspiral Garden pod otevřeným nebem.

weby uniweb

Koncerty, program pro děti, divadlo, food festival národnostních menšin i bar pod otevřeným nebem. V Šafaříkových sadech se otevře už tento čtvrtek 5. srpna oáza kultury Inspiral Garden, a oživí tak centrum Plzně na 10 dní, tedy do 14. srpna. Oblíbená scéna pod hotelem Continental byla součástí festivalu Živá ulice, letos podruhé se otevírá samostatně v podobě současného městského festivalu. 

„Respektujeme prostředí, do něhož přicházíme, a vnášíme mu nový kulturní rozměr,“ říká dramaturg Matěj Halaš. Na festivalu vystoupí například Katarzia, Monika Načeva a Zdivočelí koně Ventolin dj set, Mutanti hledaj východisko a další. Z divadel vystoupí například Bratři v tricku, Squadra Sua nebo slam poetry. 

Inspiral Garden nabídne progresivní a alternativní hudbu, debaty na aktuální témata, divadlo pro děti i dospělé. Chybět nebude ani food festival národnostních menšin nebo market s lokální módou. „Říkáme, že Inspiral Garden je současný městský festival. Tím máme na mysli především přístup, se kterým festival plánujeme i realizujeme. Je pro nás důležité, abychom veřejný prostor oživovali s respektem k místu a jeho obyvatelům. Abychom se věnovali aktuálním tématům a dávali prostor rozličnosti. Věříme, že Šafaříkovy sady a Proluka se stanou oázou kultury, která není invazivní vůči dennímu chodu prostoru,“ vysvětluje koncept Matěj Halaš.

Výrazná část programu bude patřit hudbě. Pod širým nebem uprostřed letních prázdnin vystoupí například Katarzia, Ventolin či Monika Načeva a Zdivočelí koně. Chybět nebudou ani plzeňské Sebevrány. „Koncept festivalu se odráží také ve výběru interpretů. Inspiral Garden je místo pro progresivní a alternativní hudbu, pro objevování nových proudů,“ říká Jan Hájíček, jenž také stojí za programem akce. Kromě koncertů se již tradičně ve večerních hodinách budou konat silent večery s českými djs. „Silent forma večírků se nám v posledních letech velmi osvědčila. Dáváme prostor těm, kteří si chtějí večer s hudbou užít, zároveň ale nerušíme nikoho v okolí,“ dodává Hájíček.

Desetidenní Inspiral Garden nabídne kromě hudby také na plzeňské gastro scéně již etablovaný food festival národnostních menšin Babylon na Plotně. Ten se bude konat 10. a 11. srpna v Šafaříkových sadech a prostřednictvím rozmanitých chutí a vůní budou moct návštěvníci poznat národnosti žijící v Plzni a okolí. V minulosti byla k ochutnání například africká, gruzínská či romská kuchyně. Zatímco kuchyně bude mezinárodní, módní návrháři se v rámci MINT Market Plzeň představí především lokální. Dvoudenní přehlídka designu a módy se uskuteční 11. a 12. srpna. 

Na multižánrovém festivalu nebude chybět ani divadlo v Proluce. Třídenní divadelní sekce bude věnovaná rodinnému programu. V kulisách městských hradeb zahraje například žonglérské duo Bratři v tricku nebo klaunské fyzické divadlo Squadra Sua. Součástí programu Inspiral Garden bude také slam poetry a besedy na téma mezilidských vztahů. „Spojili jsme se s organizací Konsent, která se dlouhodobě věnuje mezilidským vztahům a boří mýty o sexu a sexuálním násilí. Téma vnímáme jako velmi důležité, proto jsme ho zařadili do programu,“ uzavírá Matěj Halaš.

Kompletní program najdete na webu inspiralgarden.cz


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Dan Brown a W Simphony

Hlavní zprávy

 

čez zprávy CEZ pomahej pohybem
uniweb weby