Italské pochoutky jsou k mání na náměstí v Plzni

Ape food tour, tak se jmenuje projekt, který nabízí řadu typických regionálních produktů vysoké kvality, jež reprezentují různé italské regiony.

První veřejné kluziště v Plzni

Na náměstí republiky najdete deset stánků, do kterých jsou začleněny vozy Ape Piaggio 50 a každý z nich svými barvami a vybavením reprezentuje určitý region Itálie. Nechybí všudypřítomné italské národní barvy.

Ve stáncích jsou návštěvníkům nabízeny gastronomické produkty s vysokou kvalitou typické pro daný italský region od malých regionálních výrobců,  např. ze Sardinie (ovčí salám, ovčí a kozí sýr pecorino, caprino, víno), z Trentina (slanina Vipiteno, uzené salámy, salámy z divočáka, zelí, typické sýry, vína), ze Sicílie (cannoli,mandlové pečivo a sladkosti, torroni) a  z Emilia Romagna (Parmigiano reggiano, omáčky s balsamikovým octem, culatello, salámy, coppa stagionata, mortadella, marmelády, ořechové, jahodové a švestkové likéry, lambrusco). Ve stáncích jsou tematicky rozděleny dle místa svého původu.

Tato akce se koná do neděle 28.6.2020, každý den od 9 do 20 hod.

Výrobky jsou opatřeny etiketami, které popisují jednotlivé produkty, prokazují jejich pravost a výrobní metody, jež jsou typické pro tradice daného regionu. Zde také najdete recepty, anekdoty a historické souvislosti pojící se ke vzniku daných výrobků. Zbývá už jenom přijít, zakoupit a náležitě vychutnat!

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
26.06.2020 12:080 +
 
ČEZ - Čistá energie zítřka

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby