Ivana Bartošová, Koalice pro Plzeňský kraj: Kraj je tu pro rodiče a děti

Pomoc a servis rodičům, jejichž potřeby kraj vytrvale ignoruje, a také schopnost rozumně hospodařit s nemalými prostředky, které má kraj k dispozici, to jsou priority kandidátů Koalice pro Plzeňský kraj pro nadcházející volby do Zastupitelstva Plzeňského kraje.

DEZINFEKCE.sk 2021

Koalice pro Plzeňský kraj je tvořena KDU-ČSL, Stranou zelených a Hnutím Nestraníci. Lídry kandidátky jsou školní inspektorka Mgr. Ivana Bartošová, starostka obce Kladruby Mgr. Svatava Štěrbová a první místostarosta Města Rokycany Ing. Tomáš Rada. 

Jednička kandidátky Ivana Bartošová je dlouholetou odbornicí ve školství a nyní připravuje internetový projekt www.skolskaporadna.cz, který bude sloužit potřebám rodičů dětí a žáků všech typů škol. Chce mapovat a řešit problémy, které občany kraje trápí v souvislosti se vzděláváním jejich dětí. V souladu s preferencí  prorodinné politiky chce přispět  ke změně přístupu kraje k potřebám rodičů a dětí. 

„Jde nám o zachování málotřídních škol na venkově a zároveň o zlepšení dopravní obslužnosti malých obcí. Chceme dotovat dopravu v ranních a večerních hodinách. Je třeba, aby děti měly možnost spolehlivě se dostat nejen do školy, ale aby se mohly účastnit kroužků, sportovních a jiných volnočasových aktivit a nemusely se spoléhat jen na dovoz auty rodičů. To bezesporu podpoří aktivní trávení volného času, všeobecný rozhled i pohybové dovednosti žáků, které podle průzkumů právě na venkově radikálně poklesly. Občané mají právo na to, aby se kraj staral o budoucnost a vzdělávání našich dětí,“ říká Ivana Bartošová. 

Podle kandidátů Koalice pro Plzeňský kraj je rovněž nutné uvážlivě vydávat finanční prostředky kraje a spíše je směřovat do oblastí, v nichž lze získat další prostředky zejména ve formě dotací od státu a z fondů Evropské unie. 

Kompletní volební program bude zveřejněn na portálu www.koaliceproplzenskykraj.cz.  


dezinfekce.sk B

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
kamiq zvýhodnění

Hlavní zprávy

 

karoq zvýhodnění
seo uniweb