Je tady advent. Nedejme kapsářům šanci, radí strážníci

Přichází advent, tradiční předvánoční čas, doba, která nahrává zlodějům a kapsářům.

SEO UNIWEB

Vánoční trhy a nabídky obchodů vybízí k nákupům dárků pro své blízké. Přeplněné prostředky MHD, zaplněné obchody, nepozornost nakupujících, kteří se nechávají unést vánoční atmosférou, to jsou rizikové situace, kterých dokáží ke svému prospěchu zloději využít. Doslova lákadlem jsou pro ně otevřené kabelky, tašky a stejně tak odložené osobní věci v nákupních vozících. Abychom předešli případným nepříjemnostem, je důležité být ostražitý a mít se na pozoru. 

Nejčastější chybou mužů je nošení peněženky s doklady a  penězi v  zadních kapsách kalhot, u žen zase otevřené kabelky a tašky při nakupování. Ke snížení rizika okradení proto přispějete, pokud doklady, peníze či mobily budete nosit nejlépe ve vnitřních kapsách oděvu, nebo v řádně zapnutých taškách, které máte vždy pod svojí kontrolou.  V tlačenicích nenoste batohy na zádech, kam nevidíte, mějte je na očích.

Snažte se zbytečně nenosit u sebe větší finanční obnos. Jestliže už ho musíte mít, je vhodné si částky rozdělit a nosit je odděleně na různých místech. Máte-li platební kartu a PIN si nepamatujete, mějte jej zásadně zvlášť.

Bedliví by měli být podle plzeňských strážníků také řidiči, pokud odchází od zaparkovaného vozidla, aby vždy zkontrolovali, zda neponechali nějaké věci na sedadlech auta. Pozornost je rovněž nutné věnovat při ukládání nákupu do vozu i na těch pár vteřin, kdy odvážíte prázdný nákupní vozík, auto uzamknout.


weby uniweb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 30.11.2019 06:400 +
 
auto cb fabia ihned k odběru

Hlavní zprávy

 

auto cb restart
seo uniweb