Jeden svět nabídne v Plzni filmy o lidských právech

Už příští týden začíná Mezinárodní filmový festival o lidských právech Jeden svět v Plzni. Představí 25 dokumentů, 6 snímků ve virtuální realitě, nabídne debatní program se zajímavými hosty a hostkami nebo krátké filmy pro děti.

Jarní servisní akce AUTO CB

Nově do programu kromě dokumentů zařadí i 4 hrané filmy o lidských právech.

Dvacátý šestý ročník Mezinárodního filmového festivalu o lidských právech Jeden svět se uskuteční od 20. března do 21. dubna 2024 ve 48 městech po celém Česku. V Plzni festival proběhne od 22. do 28. března 2024 na 3 různých místech po Plzni (Moving Station, Knihovna města Plzně, Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU). Kompletní program je dostupný na https://www.jedensvet.cz/plzen nebo na https://www.facebook.com/jedensvetplzen

Zahájení plzeňské části festivalu proběhne v pátek 22. března 2024 v prostorách Moving Station. Součástí bude promítání filmu Tady Havel, slyšíte mě?

Snímek odhalí dosud nepublikované záběry z posledních tří let života Václava Havla v osobním portrétu stárnoucího exprezidenta, který vždy nadřazoval zájmy obecné nad ty vlastní.

Po skončení projekce vystoupí od 22:00 kapela Tony Rocky Horror Vinyl Show.

V doprovodném programu festivalu si můžete prohlédnout výstavu studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU či se 24. března 2024 vydat na prohlídku budovy Moving Station. Čeká nás také panelová debata na téma kryptoměn.

Praktické informace:

· Vstupenky na festival je možné zakoupit v předprodeji přes GoOut https://goout.net/cs/jeden-svet-2024-plzen/szktqyw/ · prodej vstupenek na VR projekty je také dostupný online: https://goout.net/cs/jeden-svet-vr-filmy/ezntkuh/

· Vstupné na projekci je 110 Kč, zlevněné vstupné (děti, studenti, senioři) stojí 90 Kč, zlevněné vstupné pro držitele průkazů ZTP, ZTP/P 60 Kč a doprovod ZTP/P zdarma.

· Za VR projekty zaplatíte 30/20 Kč. VR projekty jsou dostupné pouze o víkendu 23. – 24. března 2024.

· Výhodná je akreditace 4+1 zdarma: 360 Kč/440 Kč – akreditace budou dostupné na všech festivalových místech v době projekcí (Knihovna, FDULS, Moving Station).

· Vstupenky můžete také koupit přímo na místě ve dnech, kdy probíhají projekce. Otevíráme půl hodiny až hodinu před první projekcí Podrobnosti o festivalu a materiály ke stažení najdete na webu www.jedensvet.cz/plzen

Snažíme se festivalový program zpřístupnit co nejvíce lidem. V programu tak najdete projekce, které jsou vhodné jak pro širokou veřejnost, tak pro diváky se speciálními potřebami. Filmy tak mohou být opatřeny audiopopisem i titulky pro neslyšící a nedoslýchavé. Některé snímky budou tlumočeny do znakového jazyka. Nejen pro cizince je řada filmů v angličtině.

The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka