Jiří Hájíček on-line představí Dešťovou hůl

Románem Dešťová hůl završil budějovický spisovatel Jiří Hájíček svou úspěšnou „venkovskou trilogii morálního neklidu“.

slavnosti svobody 2021

Tento román zvítězil v roce 2016 v anketě Kniha roku Lidových novin a získal Cenu Česká kniha 2017. Autor přijal pozvánku Centra Bavaria Bohemia a v rámci projektu Kulturní město Čechy-Bavorsko představí svou knihu „Dešťová hůl“ ve čtvrtek 22. dubna 2021 od18 hodin v živém přenosu.

 „Brzy se po vrstevnici kopce dostal k lesu, procházel měkkou půdou a vdechoval vůni kmenů.Uvědomil si, že tak šťastně se už dlouho necítil.“ Zbyněk vede vlastně perfektní život. Má skvělou manželku, báječný byt a jistou práci. Ale něco mu způsobuje nespavé noci a neustálé bolestivé hučení v hlavě. Sám sebe se ptá: Co mě tak ničí? Když ho požádájeho první velká láska o pomoc, vidí v tom možnost uniknout své všednosti. Útěk z městského prostředí na venkov a setkání se svou dětskou láskou staví Zbyňka před nové výzvy.

Dvojitý nositel cenyMagnesia Litera bude číst ze svého v roce 2016 vydaného románu „Dešťová hůl“ v češtině. V jazyce německém ho podpoří překladatelka tohoto románu, slavistka Kristina Kallert.

Akce se koná ve spolupráci s Pražským literárním domem. Projekt Kulturního města Čechy-Bavorsko je financován Bavorským státním ministerstvem pro finance a vlast, zemským okresem a městem Schwandorf a Kulturní nadací Bavaria Bohemia.

Dotazy z publika jsou pomocí chatu nejen povoleny, ale přímo vyžadovány! Onlinepřednáška bude v českém a německém jazyce a uskuteční se na platformě ZOOM pod odkazem http://bit.ly/JiříHájíček.Přístup je možný také přes www.bbkult.net.

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
koronavirus v plzni

Hlavní zprávy

 

auto cb prislusenstvi
uniweb weby