Jubilejní 30. domácí titul pro plzeňského jachtaře Davida Křížka

Od 12. do 14. června hostil YK Jestřábí na Lipně další mistrovství České republiky. Tentokrát se jednalo o katamarany třídy Tornado.


Na startu se jich sešlo 12 včetně jedné německé posádky.

A právě ta byla pro náš nejlepší tým největším soupeřem. Otec se synem Peter a Raphael Frehlandovi vyhráli dvě poslední rozjížďky, ale ani to jim na vítězství nestačilo. Museli se spokojit se stříbrem. Zlato totiž stejně jako minulý týden na mistrovství republiky katamaranů Open vybojovali David Křížek (Lokomotiva Plzeň) se Zdeňkem Adamem (VS Duchcov). A třetí byli Milan Chlebna a Jiří Pavliš (YC Kovářov).

Závod začal již v pátek 12. června, kdy se za ideálního jachtařského počasí se sluncem a větrem odjely čtyři rozjížďky. V sobotu převládlo letní počasí a větru bylo méně, přesto se podařilo odjet další dvě rozjížďky. A v neděli se zatáhlo a přišel silnější vítr od 5 do 8 m/s. V něm se uskutečnily poslední tři rozjížďky. Závod se tedy skutečně povedl.

„Byl to skveˇly´ a veˇtrny´ mezina´rodni´ za´vod. Je z toho 30. titul mistra republiky a 48. medaile. Di´ky vsˇem souperˇu°m za para´dni´ souboje. Je čas začít opět foilovat,“ uvedl David Křížek.

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Nový Superb

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka