K poznání plzeňských stop v partnerském Regensburgu zve festival Treffpunkt

Dlouholeté partnerské město Plzně, hornofalcká metropole Regensburg, oslaví od 1. do 4. března 2018 druhý festival Treffpunkt pořádaný v rámci projektu „Česko-bavorská kulturní platforma“.


Stejně jako úspěšná premiéra na podzim v DEPO2015 znovu ukáže rozmanitost bavorsko-českého kulturního života. V kulisách historického starého města pro návštěvníky nachystali tamní i plzeňští umělci společně program zahrnující hudbu, výtvarné umění, divadlo, tanec, literaturu i film.

Festival začíná ve čtvrtek 1. března večer na palubě „Jazz-Boat“ kotvící na Dunaji. V pátek bude mít zahraniční premiéru světelná interaktivní instalace „Archifon“, kterou o dva týdny později uvidí Plzeňané na festivalu světla BLIK BLIK.  Po otevření festivalového „KunstKvartýru“ se párty přesune do městského centra Degginger. V sobotu se žánrově rozmanitý program představí na pódiu i v „Nejmenší galerii“, filmovém klubu a v ulicích, kde bude po celou dobu kolemjdoucí poutat „MakerBus“ z plzeňské kreativní zóny DEPO2015. Čechy a Bavory spojuje i dechovka, které je věnováno nedělní odpoledne.

„Festival Treffpunkt představuje jednu z pokračujících aktivit roku 2015, kdy program Evropského hlavního města kultury zpestřili nejrůznější bavorští umělci. Měli jsme od té doby několik příležitostí přivítat je znovu tady u nás, a tak je na čase jim nyní návštěvu oplatit a zavítat do Regensburgu. Osobně mám tamní staré město moc rád, historické centrum figurující na Seznamu světového dědictví UNESCO je skvostné,“ konstatuje ředitel DEPO2015 Jiří Suchánek.
Manažer festivalu Jindřich Jindřich z DEPO2015 slibuje, že z programu si vybere každý: „Kromě uměleckých vstupů je plánovaná například i prohlídka města, kdy budeme hledat české stopy v regensburském historickém centru. Ve spolupráci s Plzeň – TURISMUS proto organizujeme na sobotu pro Plzeňany autobus, který předem přihlášené zájemce dopraví dopoledne tam a večer opět zpátky. Registrace budou probíhat přes webové stránky festivalu treffpunkt.cz a autobus vyjíždí v sobotu v 10 hodin od depa,“ doplňuje  Jindřich Jindřich.

 Vstup na všechny akce je zdarma, účastníci si platí pouze autobusovou dopravu a stravu na místě. Podrobný program najdete na webu www.treffpunkt.cz.
Festival navazuje na rok 2015, kdy byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury a bavorské umělce zapojila do svého programu. Projekt Česko-bavorská kulturní platforma je financován prostředky z EU – Cíl EÚS 2014-2020. Na bavorskou část festivalu opět na podzim 2018 naváže třídenní program v DEPO2015.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 24.02.2018 17:090 +
 
Nový Superb

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka