Kasárna bez vojáků

Po čtyřiapadesáti letech včera ukončila svou činnost kasárna v Klimentově u Velké Hleďsebe.

obrázek: Kasárna bez vojáků
Po čtyřiapadesáti letech včera ukončila svou činnost kasárna v Klimentově u Velké Hleďsebe. "Technika je odevzdaná, nakládáme poslední materiál. V areálu zůstává pracovní skupina pro plnění dalších úkolů," uvedl mluvčí posádky Milan Jehlička. Kromě civilních zaměstnanců útvaru byla propuštěna i třetina vojáků z povolání. Ty, o které měla armáda zájem, přeřadila k jiným útvarům, někteří odešli do civilu. "Je to smutné. Většina těch, kteří rušení posádky zažívají poprvé, se neubránila dojetí," popsal pocity vojáků Jehlička. Areál bude nyní hlídat najatá bezpečnostní služba. Co s ním bude dál, ale zatím není jasné. Zájem má obec. "Některé objekty bychom nabídli k podnikání a část nechali zrekonstruovat na byty," potvrdil starosta Jiří Bytel s tím, že převod areálu měla v srpnu projednávat vláda.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články