Kašpaři, Lenka Dusilová a další. Planá láká do neděle na festival Výletnění

Výletnění jehož 10. ročník se uskuteční od pátku 7. do neděle 9. srpna v Plané, pořádá Kulturní a okrašlovací spolek – KOS.

weby uniweb

A jaký je festivalový program?

LENKA DUSILOVÁ – SÓLO

7. srpna, 20 HODIN, KINONEKINO

Mimořádný úkaz české hudební scény

Lenka Dusilová, šestinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, není zvyklá stagnovat a opakovat se. Na scéně je aktivní od šestnácti let, kdy na sebe strhla pozornost svojí energií, prožitkem a výtečným hlasem. Na přelomu milénia patřila ke skutečným hvězdám českého poprockového mainstreamu. Ze středního proudu hudební zábavy se ale v letech osobního zrání rozhodla odejít k vrstevnatějšímu stylu. Stal se z ní mimořádný úkaz české hudební scény, kdyz pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření, jež svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků.

Pro svůj nezaměnitelný vokál byla hostem na řadě desek a koncertů předních muzikantů české scény. Je součástí ojedinělého a velice úspěšného audiovizuálního představení Monument/um, který loni podpořil ohrožené památky v bývalých Sudetech. Pokračování je naplánováno na léto 2021.

Vstupné: 200 Kč.

ROZMARNÉ LÉTO spolku Kašpar

8. srpna, 20 HODIN, KINONEKINO (vchod přes zadní zahrádku z Kostelní ul.)

“Lampy, kouzelný klobouk a strmý provaz – jak je to krásné býti kadeřavým“. Letní speciál spolku Kašpar.
Příběh tří dnů a tří nocí, v nichž zálety a milostná dobrodružství s nenadálými hosty nakrátko rozbouří poklidný život v malém městečku na řece Orši, v Krokových Varech. Život kanovníka, bývalého majora, lázeňského a jeho žárlivé ženy Kateřiny zcela naruby obrátí kouzelník a krásná Anna.

Kouzlo Rozmarného léta spočívá v dokonalém vystižení atmosféry ospalého českého maloměsta a ve Vančurově dokonalé a bohaté češtině. Podle románu natočil Jiří Menzel neméně půvabný film.

V Plané otevřeme říční lázně  Antonína Důry s molem nad řekou a s terasou pro návštěvníky, svůj vůz přitáhne kouzelník Arnoštek, napne provaz a představení můžezačít!

Režie: Jakub Špalek
Hrají: Jan Potměšil, Tomáš Stolařík, František Kreuzmann, Jitka Nerudová, MílaTichý, Tereza Slámová, Jakub Špalek, Irena Kristeková a VeronikaNěmcová.

Rozmarné léto – BONUS

BONUS je představení pro ty, kteří „nemají dost a chtějí ještě.To co se do představení Rozmarné léto již nevešlo a stojí zato vidět, upravil a zdramatizoval Jiří Stránský a Kašpaři.

Vstupné: 200 Kč.

Dřevěné atrakce řezbáře Matěje

8. SRPNA, 13 - 19 HODIN, 9. SRPNA 10 - 16 HODIN

Dřevěný kolotoč,houpací mravenečník, kozí taxi a další atrakce z dílny řezbáře Martina Holuba.

Originální dřevěné hračky jsou vyrobeny z vybraných kusů zdejších i nezdejších dřevin a jsou určeny pro malý i velký lidi i zvířata.

Sobota 8. 8.13:00 – 19:00

Neděle 9. 8.10:00 – 16:00

Cena za atrakci 10 –20 Kč.


KORZO Kostelní ul. - volný program pro děti i dospělé

divadelní spolek Kosáci, improvizace, živá muzika

Sobota 8. srpna 13:00 – 19:00

Kostelní ul, zadní dvorek Kinanekina (u Cukrárny)

Vstup volný

Vstupenky v předprodeji v sídle KOS, Dukelských hrdinů 102, Planá. Rezervace na tel.: 602 414 420. Místa v hledišti nejsou číslována.

SPECIÁL pro přátele Výletnění - vstupenky „KOS slaví 10 let!“ v hodnotě 500 Kč celkem na koncert 7. 8. a na divadlo
8. 8. Zakoupením podpoříte spolek KOS a budou pro vás rezervována sedadla v první a druhé řadě na obě akce. Počet vstupenek SPECIÁL je omezen!

Pořádá: Kulturnía okrašlovací spolek – KOS, z.s. Planáweby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Víte za co platíte AUTO CB

Hlavní zprávy

 

čez zprávy CEZ pomahej pohybem
uniweb weby