Kašperk láká do soboty na prohlídky se Zlatou stezkou

Nejvýše položený královský hrad v Česku - šumavský Kašperk - připravil při letošních zimních prohlídkách pro turisty netradiční procházku po středověké kupecké Zlaté stezce z Bavorska do Čech. Zimní prohlídky pořádá hrad založený Karlem IV. už pojedenácté, pokaždé na jiné téma. Ty letošní se konají ...


Nejvýše položený královský hrad v Česku - šumavský Kašperk - připravil při letošních zimních prohlídkách pro turisty netradiční procházku po středověké kupecké Zlaté stezce z Bavorska do Čech. Zimní prohlídky pořádá hrad založený Karlem IV. už pojedenácté, pokaždé na jiné téma. Ty letošní se konají do soboty. Prohlídka hradu se do 1. ledna změní v symbolické putování po stezce z bavorského Pasova do Kašperských hor. Návštěvníci se dozvědí více o nesnadném způsobu obživy i o zboží, které soumaři mezi západní Evropou a Čechami nejvíce nosili. Po cestě se turisté nevyhnou ani placení mýta na hranicích či prudkému stoupání. Šumavský horský hřeben při něm pouze nahradí hradní věž.
Pro každou prohlídku je připraven jeden soumarský kůň i s nákladem a pořadatelé potřebují vždy vybrat někoho z návštěvníků, kdo se koně ujme a bude s ním putovat hradem. Potřebují i ozbrojený doprovod, protože cesta byla nebezpečná. Odměnou za absolvování cesty je vyhlídka ze západní věže Kašperku na zimní zasněženou Šumavu. Prohlídky doplňuje také doprovodný program, při němž se turisté v humorných scénkách například dozvědí, jak to vypadalo, když se někdo vydal se zbožím po zakázané cestě, aby se vyhnul placení mýta.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 30.12.2010 17:110 +
 
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq