Kašperk v červnu nabízí prohlídky, divadlo i spoustu dalších akcí

Šumavský hrad Kašperk může konečně nabídnout návštěvníkům vše, co mají rádi a na co se dlouho těšili. Každý víkend pro vás má připravenou nějakou akci.

weby uniweb

Hrad je otevřen od úterý do neděle denně od 10.00 do 17.00 hod.

Od 8. června se opět vrací k tradičním komentovaným prohlídkám s průvodcem. K dispozici jsou okruhy Život na hradě a Stavba hradu s oblíbenými videoprojekcemi. Pro školní výpravy z 1. stupně ZŠ nabízí speciální dětské prohlídky. Děti splní připravené úkoly a tím vysvobodí zakletou postavu. Za odměnu si pak odnesou i malý poklad.

I v červnu pokračují divadelní představení. První červnový víkend se na hrad Kašperk vrací Cyrano v podání Divadelního spolku Kašpar. Hlavní role se ujal Martin Hofmann. Představení se odehrají v pátek 4. června a v sobotu 5. června, vždy od 21 hod. Předprodej vstupenek na vstupenky.kasperk.cz.

Sobota 19. června bude patřit původní rockové opeře Kladivo na pýchu odehrávající se na tvrzi Běšiny u Klatov. Představení začíná od 21:30 na hradním nádvoří. Hudbu složil Miloš Bešta. Předprodej vstupenek na vstupenky.kasperk.cz.

Červen již tradičně patří také Dnům šumavského trojhradí. Odehrají se o víkendu 12. a 13. června a jejich ústředním tématem je obléhání a obrana hradů nejen ve středověku. Všechny příchozí čeká nová venkovní výstava, jež představuje vybrané kapitoly z tematiky obléhání a obrany nejen hradů v průběhu středověku. Zabývá se rolí Kašperku optikou daného tématu, stejně jako například obecným vývojem obléhacích strojů a proměnou útočných strategií.

Jaké typické prvky hrady k obraně používaly? Jakou roli hrál oheň? Do jaké míry bylo takové obléhání náročné a nákladné?

Kašperk se zaměří například i na fenomén obranných kostelů, jejichž typické prvky jsou k vidění i v blízkém okolí.

Na všechny příchozí také čekají ukázky zbraní na nádvoří.

Poslední červnový víkend je věnovaný oživenému nádvoří. Vyzkoušejte si střelbu z kuše nebo luku, ražbu mincí, výrobu pečeti nebo si napište vlastní listinu ve středověkém skriptoriu. Odvážní jedinci mohou vyzkoušet i souboj typu tjost. Nevíte, co to je? Přijďte a na vlastní kůži sami vyzkoušejte. Oživené nádvoří bude připraveno 26. – 27. června.


STK Nepomucká

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
kraj ockovani covid chci cestovat

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
uniweb weby