Každý rok se v nemocnicích objeví 60 tisíc nových pacientů, kteří trpí rakovinou. Podle Evy Sedláčkové z Onkologické společnosti mohou kuřáci onemocnět 20x pravděpodobněji.
Každý rok se v českých nemocnicích objeví 60 tisíc nových pacientů, kteří trpí rakovinou. Uvedla to Eva Sedláčková z Onkologické společnosti, podle níž je mohou kuřáci dostat rakovinu 20x pravděpodobněji než nekuřáci. Právě třetina nových nádorů je evidována u pravidelných kuřáků. Kouření má nejčastěji za následek rakovinu plic (7000), ale projevuje se i u onemocnění všech ostatních orgánů - močového měchýře, slinivky břišní, žaludku a u žen také děložního čípku.
Ať vám nic neunikne!
Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.