Klatovská nemocnice nabízí babymasáže pro miminka

Dětské oddělení Klatovské nemocnice rozšiřuje péči o novorozence a nejmenší dětské pacienty do šesti měsíců věku. Od května jim nově nabízí takzvané babymasáže.


Ty nejenže eliminují například napětí nebo uleví při bolestech bříška, ale zároveň podporují zdravý vývoj dítěte a rozvíjí vztah dítěte k matce. Maminka se  navíc sama naučí vhodné hmaty a postup, jak může masírovat své miminko sama v domácím prostředí. Babymasáže provádí dětské novorozenecké sestřičky s certifikovaným kurzem vždy v pátek od 9 do 12:30 v dětské ambulanci Klatovské nemocnice. Na babymasáž je třeba se předem objednat. Službu bohužel nehradí systém zdravotního pojištění. Nicméně terapie v trvání 30 až 40 minut vyjde rodiče na 150 Kč, což je ve srovnání s dalšími poskytovateli v ČR velmi příznivá cena.

Nabídky masáží pro děti od narození do zhruba půl roku věku se napříč celou republikou postupně rozšiřují. Důvodem je prokazatelný pozitivní vliv na vývoj dítěte. Ovlivňují pozitivně organismus hned v několika různých směrech. „Zlepšují třeba prokrvení pokožky, posilují svaly, uvolňují napětí, ulevují od bolestí bříška například při babykolice nebo nadýmání a zároveň pomáhají zlepšit trávení, dýchání i krevní oběh nebo stimulují hmatové senzory dítěte, čímž se u něj podporuje vnímání vlastního těla,“ popisuje vrchní sestra dětského oddělení Gabriela Kubíková. „Dále pomáhají rozvinout pravidelný spánkový režim, učí dítě relaxovat i se soustředit, zvyšují obranyschopnost imunitního systému a příjemné doteky přinášejí i potěšení a radost,“ dodává vrchní sestra s tím, že pokud masáž doprovází i vlídné slovo maminky, navozují i pocit bezpečí a upevňují vřelý vztah mezi miminkem a maminkou.

Přínos babymasáží

zlepšují prokrvení pokožky, posilují svaly, uvolňují napětí

pomáhají rozvinout pravidelný spánkový režim

pomáhají a ulevují od případných bolestí břicha (baby kolika, nadýmání apod.), zároveň zlepšují trávení 

stimulují hmatové senzory a tím podporují i vnímání vlastního těla

optimalizují dýchání či krevní oběh a zvyšují obranyschopnost imunitního systému

učí miminko relaxovat nebo soustředit se

Co se naučí maminka (nebo tatínek)?

jak správně manipulovat s dítětem při samotné masáži

masážní hmaty, jak postupovat při masáži miminka jednotlivé kroky, jak jinak působit na miminko (mluvení apod.) 

jaké olejíčky používat k masáži

Jak babymasáž objednat?

Kde? Dětská ambulance KN (přízemí monobloku)

Kdy? pátek 9:00 - 12.30 (dle objednávek)

Pro koho? novorozenci a miminka do 6 měsíců věku

Rezervace: 376 335 435, baby-masaze@klatovy.nemocnicepk.cz

Cena: 150 Kč / 30 - 40 minut

U miminka se navozuje pocit bezpečí a jistoty, většinou se spokojeně usmívá a masáž je mu velmi příjemná. Tím dochází k vzájemnému propojení s osobou, která masáž provádí. „Proto maminkám ale klidně i tatínkům vysvětlíme, jak se masáže provádí. Předvedeme, jak správně manipulovat s dítětem při samotné masáži, jednotlivé masážní hmaty a kroky a polohy, jak postupovat. Popíšeme, jaké používat olejíčky a také kdy a kde je nejvhodnější miminko masírovat, případně zodpovíme další konkrétní dotazy k této péči,“ říká dále Gabriela Kubíková. 

K masážím je třeba si kromě miminka :) přinést i pohodlné oblečení, ponožky, plínku a obvyklé přebalovací potřeby pro miminko a ideálně i oblíbenou hračku. Olejíček vhodný pro baby masáže poskytne přímo dětská ambulance nebo si může maminka přinést vlastní. „Dětské olejíčky vhodné pro babymasáže nabízí také Lékárna Klatovské nemocnice. Jedná se například o námi doporučovanou značku Nobillis Tilia, kterou mimo jiné používají právě naše děvčata při aromaterapiích,“ dodává vrchní sestra.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Nový Superb

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka